Житомирський сміттєпереробний завод вже працює – мер-пропозиціонер Сергій Сухомлин виконує свою передвиборчу програму

Сергій Сухомлин, міський голова Житомира, співзасновник партії “Пропозиція”, вересень 2021 р. під час закладання капусули для будівництва сміттєпереробного заводу

Перша черга сміттєпереробного заводу, збудованого на околиці Житомира за кошти приватного інвестора, вже працює. Про сказав повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин на сесії міськради під час розгляду питання про функціонування міського полігону твердих побутових відходів.

“Ми не анонсували і не розрізали стрічок на відкритті заводу, бо розуміли, що він у свій час привертав увагу багатьох, у тому числі, і російських ЗМІ. Тому ми в час війни не акцентували на цій події увагу. Перша черга сміттєперобного заводу вже працює, глибина переробки на сьогодні складає приблизно 40-45%. Найближчим часом мають приїхати хорватські спеціалісти і запустити другу чергу, тоді глибина переробки буде згідно з проєктом 80-85%. На таку глибину переробки мають вийти за декілька місяців. Тож, в принципі, цей проєкт рухається”, – сказав Сергій Сухомлин.

Сміттєпереробний завод, потужністю 85 тис. тонн на рік, збудували на околиці Житомира в лютому 2022 року. Це перший сміттєпереробний завод, який в Україні збудували за гроші приватного інвестора. Проектна вартість будівництва становила 9 млн євро. Завод не спалює відходи, а має дві лінії з їх сортування та компостування. З відібраної вторинної сировини виготовлятимуть компост та альтернативне RDF-паливо. Компост високої якості можна буде використовувати як добриво для рослин, а RDF-паливо від сміттєпереробного заводу спалюватиме ТЕЦ, будівництво якої стане наступним кроком. Такий підхід в управлінні відходами дозволить зменшити навантаження на полігон міста на 90%. 

Нагадаємо, у 2020 році у своїй передвиборчій програмі Сергій Сухомлин, який балотувався від політичної партії “Пропозиція” на посаду міського голови Житомира, пообіцяв збудувати сміттєпереробний завод. Вже у вересні 2021 року побудували фундамент одного з цехів майбутнього підприємства і заклали символічну капсулу. Першу промислову партію сміття планував прийняти в лютому-березні 2022 року, але на заваді стала повномасштабна війна з Росією.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia