Житомирський міський голова, пропозиціонер Сергій Сухомлин заклав символічну капсулу під будівництво унікального сміттєпереробного заводу

У Житомирі почали зводити перший в Україні завод з глибокої переробки твердих побутових відходів. Підприємство мають спорудити до кінця поточного року та запустити у тестовому режимі вже у грудні. Проект наразі не має аналогів в Україні, оскільки реалізується повністю за кошти інвестора, а не громади.

Як зазначив очільник міста та співзасновник партії “Пропозиція” Сергій Сухомлин, будівництво сміттєпереробного заводу дасть змогу вирішити одразу кілька важливих завдань, що стоять перед Житомиром. Зокрема, переробка відходів значно знизить навантаження на міський полігон, де вже накопичилося понад 15 мільйонів кубометрів сміття. На майбутньому підприємстві планують щороку утилізувати більш як 500 тисяч кубометрів відходів з глибиною переробки сміття до 70% від загальної кількості.

За проектом, завод матиме цех для компостування і лінію для сортування сміття за фракціями, а також виготовлятиме RDF-паливо, на якому працюватиме спеціальна ТЕЦ. Її функціонування – важлива складова запланованої на найближчі кілька років поступової відмови міської громади від використання природного газу у сфері теплопостачання.

“Заплановане будівництво у Житомирі чотирьох ТЕЦ, які працюватимуть на альтернативних видах палива, дасть змогу закрити на 70% потреби теплокомуненерго. Ці 35 тисяч тонн RDF-палива, що вироблятимуться на сміттєпереробному заводі, еквівалентні приблизно 18 млн куб. м газу, тобто решті 30% потреби теплокомуненерго,” – пояснив мер-пропозиціонер.

Нагадаємо, партія “Пропозиція” виступає за передачу екологічного контролю і екологічного збору на муніципальний рівень.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia