ЗАЯВА: Партія «Пропозиція» вимагає призначити місцеві вибори на підконтрольних Україні територіях Донбасу

Політична партія «Пропозиція» вважає, що у Центральної виборчої комісії немає жодних правових підстав для скасування місцевих виборів в окремих територіальних громадах Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві політичної сили.

«Наголошуємо, активне та пасивне виборче право є одним з основоположних прав, гарантованих Конституцією України. Відповідно, лише Конституцією і законами України можливе обмеження цих прав. Наразі чинний Виборчий кодекс України, а також інші закони не містять норм, які передбачають непроведення виборів через можливу небезпеку», — сказано в заяві.

В політичній партії переконані, що аргументація Центральної виборчої комісії про неможливість гарантування безпеки під час місцевих виборів на лінії розмежування не витримує жодної критики.

«По-перше, з 27 липня 2020 року діє режим повного та всеосяжного припинення вогню. По-друге, на всіх виборчих дільницях, розташованих на підконтрольній Україні території, на яких не було призначено місцеві вибори 2020 року, торік тричі проводили голосування (два рази — під час виборів президента України і один раз — під час виборів до Верховної Ради)», — кажуть у «Пропозиції».

Там зауважують, скасування виборів на цих територіях може запустити небезпечний прецедент, і за таким же принципом під приводом гарантування безпеки можна скасувати вибори у будь-якій громаді, де у влади немає шансів на перемогу.

«Пропозиція» вимагає від Центральної виборчої комісії, Верховної Ради України та Президента України як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина зробити все для того, аби місцеві вибори відбулися на всій підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей відповідно до чинного законодавства», — наголошують у політичній партії.

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia