Завдяки акціям протесту ЦВК відмінила рішення про зняття Цебрія з виборів

29 вересня ЦВК скасувала постанову Уманської ТВК про відмову в реєстрації на виборах міського голови діючого мера Умані Олександра Цебрія. Про результат розгляду скарги Черкаської обласної організації політичної партії “Пропозиція” повідомила прес-служба ЦВК.

«Було встановлено, що порушення, на підставі яких ТВК відмовила Цебрію в реєстрації, фактично є неточностями в поданих документах, і вони не є перешкодою для розуміння змісту викладених в них даних, а тому можуть бути усунені в порядку, визначеному Виборчим кодексом України. Такі недоліки не можуть вважатися підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду міського голови», – повідомляє прес-служба ЦВК.

Також прес-служба ЦВК повідомила, що Уманську міську ТВК зобов’язали до 21:00 30 вересня 2020 року повторно розглянути документи, подані для реєстрації кандидата Олександра Цебрія відповідно до вимог Виборчого кодексу України і з урахуванням постанови ЦВК, та невідкладно поінформувати ЦВК про прийняте рішення.

Ситуація в Умані завдяки широкому розголосу вирішилась на користь політичної партії «Пропозиція», однак боротьба за право брати участь у виборчих перегонах кандидатів від партії «Пропозиція» в інших містах триває.

Нагадаємо, 28 вересня під ЦВК та Офісом Президента відбулись акції протесту «Право на вибір» через зловживання членами виборчих комісій. Причиною мітингів стало те, що одного з лідерів «Пропозиції» – діючого мера Умані Олександра Цебрія – ТВК зняла з виборів з порушенням усіх норм законодавства. При цьому в місті зареєстрували одразу двох «клонів» міського голови. Комісії також блокували реєстрацію кандидатів від «Пропозиції» у таких містах як Дніпро, Енергодар, Бердянськ, Івано-Франківськ та Рівне.

Протестувальники звернулись до ЦВК та Президента з вимогами не допустити фальсифікації результатів місцевих виборів.

У мітингу взяли участь мери обласних центрів – Житомира, Миколаєва, Чернівців, Кропивницького та кандидати від партії «Пропозиція» з усіх регіонів України.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia