Завдання влади – дати молоді повноваження, щоб вони відчули себе агентами змін – кропивницька пропозиціонерка Катерина Колтунова

Катерина Колтунова, депутатка Кропивницької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Членкиня Кропивницької молодіжної ради Катерина Колтунова під час засідання ПРОпозиціонери Клубу висловила пропозиції щодо того, як організувати роботу з молодим поколінням, аби залучити її представників до активної участі у владі.

Вона розповіла, що роботу молодіжної ради в Кропивницькому поновили минулої осені за ініціативи міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Андрія Райковича. Вирішили взяти на озброєння той інструментарій, який дає законодавство. І через молодіжну раду впливати на формування ефективної політики в місті щодо молоді: визначати потреби і пріоритети, складати план дій, проводити дослідження, висувати конкретні пропозиції. Для цього створили два активних майданчики. А розпочати вирішили з просвітництва, розповіла депутатка від «Пропозиції»:

«Основою для того, щоб захищати свої кордони, свій суверенітет, свою державність і свої умови життя має бути патріотичне виховання молоді. Але не таке, що «ось давайте, сідайте, зараз будемо патріотично виховуватися». Все має бути органічним, інтегрованим в комунікаційні заходи, події, фестивалі. Щоб люди не відчували того, що їм це «насаджується». Щоб у них не виникало питань: нащо бути волонтером, нащо йти на війну, нащо ви працюєте депутатом міської ради, якщо не отримуєте зарплату? В Кропивницькому, наприклад, пласт, який формує патріотичну складову, – ветерани і добровольці україно-російської війни, молоді люди, віком 30-35 років», –  зауважила Катерина Колтунова.

А от наступним кроком, на її думку, має стати забезпечення реальної участі молоді у прийнятті владних рішень.

«Завдання влади – дати молоді повноваження, щоб вони відчули себе агентами змін, що вони реально можуть впливати на життя в своїй громаді, в своєму оточенні, де вони навчаються, спілкуються, займаються творчістю. Натомість влада отримає два безперечних бонуси. По-перше, делегувавши молоді реалізацію молодіжної роботи, вона розділить з нею відповідальність за результати. При цьому молодь зможе реалізувати те, що їй дійсно цікаво і потрібно. По-друге, виконуючи проекти і завдання в громаді, молоді люди отримують важливі навички, завдяки яким вони стають активними учасниками суспільних процесів, а не лише користувачами послуг. Це стане в нагоді молодим лідерам в їхній подальшій діяльності у будь-якій професійній сфері: чи в бізнесі, чи в політиці, чи в громадському секторі», – резюмувала пропозиціонерка.  

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia