Засновники “Пропозиції” – мери Дніпра, Житомира та Миколаєва встановлюють нові побратимські стосунки з іноземними містами та розривають взаємини з містами країн-агресорів

Борис Філатов, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”

Мер Дніпра та співзасновник “Пропозиції” Борис Філатов підписав двосторонній меморандум про взаєморозуміння щодо партнерства, дружби та співробітництва між Дніпром та Осакою. Для цього японського мегаполіса це перша така угода з українським містом. Перемовини тривали декілька років. Тепер це може наблизити перспективу надання Дніпру ресурсів для підтримки та порятунку мирних людей, які тікають від війни, розв’язаної росією. Водночас йдеться і про інші гуманітарні цілі, такі як прдбання маневрових легкових авто та медичного обладнання. 

Борис Філатов назвав це знаковою подією та зауважив, що у нинішні надскладні часи справжніх друзів України показують реальні справи.

«Як міський голова Дніпра, а також від імені всієї нашої територіальної громади дякую японському народові за цю важливу підтримку зараз, коли в Україні йде війна. Ми дуже раді, що таке поважне та потужне місто як Осака підтримує Дніпро. Переконаний, що надалі ми співпрацюватимемо плідно на благо японського та українського народів», — сказав він.

Як відомо, мер Дніпра є давнім поціновувачем японської культури: Філатов неодноразово відвідував Японію з офіційними візитами, а також двічі був удостоєний честі зустрітися з принцесою Хісако Такамадо. Ще під час перебування на посаді народного депутата України у 2014–2015 роках Філатов очолював міжпарламентську групу зі зв’язків із Японією, а після обрання мером Дніпра продовжив роботу задля зміцнення культурних та політичних відносин між країнами.

А нещодавно місто Дніпро встановило дружні стосунки з Кельном – четвертим за населенням і третім за площею містом Німеччини, стародавнім культурним центром. І Кельн вже зголосився передати дніпрянам нову карету швидкої допомоги для порятунку наших солдат.

Сергій Сухомлин, міський голова Житомира, співзасновник партії “Пропозиція”

Тим часом, Житомир та португальське місто Вілла-Нова-де-Фамалікан уклали Угоду про встановлення партнерських стосунків у сфері культури, науки, освіти, спорту, економіки та діяльності місцевого самоврядування. За це під час двадцятої сесії міської ради 8-го скликання депутати міськради проголосували одноголосно. Аналогічне рішення підтримали міські депутати Вілла-Нова-де-Фамалікан 9 липня.

«Дякую, що ініціюєте таку дружбу на офіційному рівні. Для нас як ніколи важлива підтримка Європи зараз. Разом переможемо та зустрінемось під мирним українським небом!», — додав міський голова Житомира і співзасновник “Пропозиції” Сергій Сухомлин.

Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва, співзасновник партії “Пропозиція”

А от Миколаїв ще наприкінці травня припинив співпрацю з білоруськими містами Браслав та Могильов, а також відмовився від побратимства з останнім.

“В умовах, коли Білорусь не просто підтримує російську війну проти нашої країни, а й надає військам рф свою територію для накопичення військової техніки та обстрілів українських міст балістичними і крилатими ракетами, ніякої співпраці між нами не може бути. З тими, хто створив навколо себе злочинний авторитарний світ, нам не по дорозі, бо українці цінують свою свободу і вже 8 років платять за неї надвисоку ціну. Білоруський народе, ти обов’язково здобудеш свою незалежність! Твій час настане, і ми збудуємо нові партнерські відносини”, – заявив міський голова Миколаєва і співзасновник “Пропозиції” Олександр Сєнкевич.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia