Засновники партії “Пропозиція” на державному рівні підняли гострі питання місцевого самоврядування

Міські голови Дніпра Борис Філатов, Миколаєва Олександр Сєнкевич та Житомира Сергій Сухомлин взяли участь у засіданнях правління Асоціації міст України і Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Йшлося про безпекову та гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих та деокупованих територіях України, розглянули план відновлення енергетичної інфраструктури та стан реалізації проєктів відбудови об’єктів інфраструктури. Окрім того, в АМУ заявили, що для забезпечення вчасної виплати зарплатні педпрацівникам Кабмін має ухвалити постанову про погашення 8,5 млрд грн дефіциту освітньої субвенції в 2023 році.

Між тим, міський голова Житомира Сергій Сухомлин підняв питання компенсації з держбюджету підприємствам тепло-та водопостачання різниці в тарифах на загальну суму 36 млрд грн. Адже ще 17 лютого під час засідання підкомітету з питань централізованого водопостачання, водовідведення, виробництва тепла та теплопостачання Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг він заявляв, що, приміром, у разі погашення житомирському підприємству «Теплокомуненерго» заборгованості з різниці в тарифах на суму 140 млн грн, воно б могло відразу погасити існуючу заборгованість перед постачальником природного газу в обсязі 70 млн грн. Окрім того, це б дало можливість підприємству використовувати підтримку з місцевого бюджету не для погашення боргів, а для модернізації котелень та інженерних мереж. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив присутніх у вирішенні питання та забезпеченні визначеного законом фінансування з державного бюджету.

Тему підхопив і ще один партієць “Пропозиції” мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. Мовляв, прифронтове місто пройшло зиму на межі своїх можливостей:

Через військову агресію росії всі громади посилено працювали, щоб пройти зиму і впоратись з усіма викликами. У Миколаєві ми зробили все можливе, щоб заповнити теплові мережі якісною водою. Також, за підтримки міжнародних партнерів, забезпечили місто мобільними котельнями та генераторами. Звичайно, опалювальний сезон проходить не бездоганно, у нас стаються аварійні ситуації, однак наші комунальники оперативно на них реагують, щоб жителі міста були з теплом”.

Результати засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Дніпровський мер-пропозиціонер Борис Філатов назвав “важливим та показовим моментом, що вкотре доводить єдність влади на всіх рівнях та міжнародну підтримку нашої країни”.
“Дніпро і надалі робитиме все, аби люди тут могли продовжувати жити нормальним життям. Наскільки це можливо в умовах цієї жахливої війни. Ми будемо продовжувати працювати. Всі разом. Міська рада, Дніпропетровська ВЦА, обласна рада. Без втоми. Кожен на своєму місці і заради спільної мети — Української Перемоги. Бо єднання зусиль влади на всіх рівнях робить країну та всі її міста сильнішими у протистоянні будь-яким підступним планам російських загарбників”, – резюмував Філатов.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia