Законопроект про реформування виконавчої влади нівелює децентралізацію – А.Дяченко

Андрій Дяченко, співзасновник ПП “Пропозиція”, голова фракції партії у Каховській міській раді

Керівник фракції ПП «Пропозиція» у Каховській міськраді, співзасновник партії та міський голова Каховки у 2015-2020 рр Андрій Дяченко про власне бачення законопроекту № 4298 . Публічне обговорення документа, ухваленого у І читанні, завершується 4 квітня.

За словами пропозиціонера, законопроект значно розширює повноваження префекта у порівнянні з головою РДА чи ОДА. Адже він стає не лише представником держави, а й очолює виконавчий орган районної/обласної ради.

«Доручати йому здійснення нагляду за територіальними громадами формально не суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування. Однак створення такого могутнього державного органу викликає високий ризик порушення балансу влади, що йде всупереч інтересам децентралізації», – зауважив Андрій Дяченко.

При цьому політик вважає позитивним те, що акти органів місцевого самоврядування можуть бути визнані нечинними або скасовані лише в судовому порядку. Але звертає увагу на норму, яка передбачає, що інтереси держави чи органу місцевого самоврядування можуть представляти лише адвокати або керівники юридичних осіб. За таких обставин в питаннях оспорювання нагляду префекти та голови громад, районних і обласних рад будуть займатися виключно судами і не матимуть час на виконання своїх повноважень.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia