Закон про деолігархізацію не вирішує проблему так званих місцевих князьків – депутат Синельниківської райради від «Пропозиції» Олександр Каплі

Олександр Каплі, депутат Синельниківської районної ради, фракція ПП “Пропозиція”

Кабінет міністрів затвердив план заходів із боротьби з олігархами. Він має 20 кроків. В уряді переконують, що документ має сприяти імплементації закону про деолігархізацію, а вказані заходи мають створити запобіжники надмірного впливу олігархів в енергетичному секторі та інших сферах суспільного життя. Про це днями говорили на черговому засіданні ПРОпозиціонери Клубу.

На думку пропозиціонера Олександра Каплі, закон певним чином зачіпає представників великого бізнесу, які впливають на центральну владу. І їх можна порахувати на пальцях. Водночас для жителів невеликих громад проблема впливу бізнесу на місцеве самоврядування залишається невирішеною. Через тотальну бідність та безвихідь керівниками громад досить часто стають місцеві багатії, які також скуповують франшизи партій і проводять в ради підконтрольних депутатів.

“Яскравий приклад з Синельниковщини – це великий за площею район з невеликою кількістю жителів. Отже, одна з громад має потужного фермера, який обробляє близько 2–3 тисяч гектарів землі, на нього працює дуже багато мешканців цієї ж громади. Фактично він впливає на будь-які процеси. Через деякий час цей фермер бажає стати головою громади. Жодних перепон для того, щоб він переміг, немає. Адже реальні конкуренти у нього відсутні, та й грошей для ведення кампанії катма. І, очевидно, така людина стає керівником громади – під себе він формує виконком, так само контролює і більшість депутатів громади. Місцеві ж мешканці стають заручниками ситуації. Бо вони або підкорюються ситуації, або змушені переїжджати. Держава має думати, як з цим боротися. Бо ухвалений парламентом закон про деолігархізацію не вирішує цю проблему”, – озвучив свою пропозицію Олександр Каплі.

Водночас депутат-пропозиціонер визнав, що в Україні все ж є громади, де “місцеві олігархи” працюють на благо людей. І часом навіть вступають в протистояння з центральною владою, яка через це починає спекулювати на темі ефективності реформи децентралізації. Відтак для врегулювання подібних перекосів при розробці законодавчої бази слід дотримуватися балансу. Адже партія “Пропозиція” цілком і повністю підтримує передачу владних повноважень на місця, резюмував пан Каплі.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia