Західні експерти поділяють погляди Філатова на розвиток децентралізації в Україні

11 лютого мер Дніпра  та співзасновник партії «Пропозиція»  Борис Філатов відеозв’язком поспілкувався із спеціальним посланником уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні, професором Георгом Мільбрадтом.

Професор Мільбрадт привітав Філатова з переобранням на другу каденцію та здобуттям конструктивного складу міськради. Говорячи про нинішні взаємини з центральною владою, Борис Філатов зауважив: те протистояння, що відбувалося під час виборів, не мало жодного сенсу, адже було зрозуміло, що лідери місцевого самоврядування матимуть чималу підтримку людей.

«Ми чудово розуміємо, що цю сторінку потрібно перегортати. Ми маємо стриманий оптимізм, адже нині розпочатий діалог. Зокрема і з урядом», – сказав Філатов і як приклад навів нещодавнє підписання так званого тарифного меморандуму, що став плодом тривалих і непростих перемовин усіх сторін заради головної мети – захисту інтересів людей.

На його думку, подальші  взаємини лідерів місцевого самоврядування та центральної влади потребують інституціональних змін. Зокрема, слід ухвалити нову редакцію закону про місцеве самоврядування та прийняти Муніципальний кодекс.

«Ми маємо йти цим шляхом, і також хотіли б допомоги наших західних партнерів – у тому, що стосується інституціональних змін. Аби ми могли завершити реформу децентралізації та зробити її незалежною від персоналій – мерів, депутатів або чиновників», – зазначив очільник Дніпра.

За словами пана Мільбрадта, розмежування повноважень між центральною владою і місцевим самоврядуванням є важливим кроком для досягнення децентралізації в умовах нового територіального складу.

«Основним дійсно є визначення повноважень. Потрібно зрозуміти правила гри – хто за що відповідатиме – та стабілізувати ці взаємини. Надто у фінансових питаннях. І надважливим є співробітництво між різними рівнями керування – це буде успіх не лише громадян, а й країни загалом. І чим краще це розумітимуть у різних політичних партіях, у президента, тим сильнішою буде держава», – зазначив пан Мільбрадт.

На  його думку,  найважливіший принцип розподілення повноважень такий: усе, що може бути якісно виконано на місцевому рівні, повинно бути там – на противагу тій ситуації, що наразі є в Україні.

У  відеоконференції також взяли участь  перший секретар Посольства Німеччини в Україні Рафаель Раум, перший секретар Представництва ЄС в Україні з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедікт Херрманн, член Представництва ЄС Томаш Остропольскі, а також директор програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель.

Нагадаємо, остання зустріч Бориса Філатова зі спеціальним посланником уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні, професором Георгом Мільбрадтом відбулась  напередодні місцевих виборів-2020.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia