Заборона московської церкви – швидше, політичне рішення, якого вимагають люди і час – пропозиціонери Київщини

Депутати громад Київської області, обрані від «Пропозиції», під час партійного заходу «Пропозиційна перекличка» підняли релігійне питання. Вони розповіли про рішення, ухвалені місцевими радами, та окреслили основні проблеми, які виникають довкола цієї теми.

В питанні релігії партійної лінії немає і бути не може, адже йдеться про свободу совісті і віросповідання, заявив під час дискусії голова фракції партії «Пропозиція» в Богуславській міській раді Віктор Коломієць. Однак в умовах війни, за наявності багаточисельних фактів колабораціонізму з боку священників УПЦ він цілковито підтримує заборону діяльності цієї церкви. Принаймні, на період воєнного часу.

Віктор Коломієць, голова фракції ПП “Пропозиція” у Богуславській міській раді

«Богуславська міська рада заборонила діяльність московської церкви на території громади. Це ж зробили і багато інших рад на Київщині. Юридично, звичайно, це рішення викликає багато питань. Ми це все добре розуміємо. Це, швидше, політичне рішення, якого вимагають люди і час. Саме тому ми разом з моїми однодумцями, серед яких і священник Православної церкви України, який у 2020 році був обраний депутатом від «Пропозиції», активізували процес переходу релігійних громад Богуславщини з УПЦ в ПЦУ. Відповідне рішення вже ухвалили жителі двох сіл. Незабаром мають відбутися збори релігійної громади самого міста“.

Аби не допустити розкол Петрівської сільської територіальної громади на релігійному підґрунті, проросійської пропаганди в храмах московського патріархату та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, як таких, що несуть загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища, спекуляції на віруваннях мешканців в межах Петрівської сільської територіальної громади депутати так само заборонили діяльність УПЦ, розповіла депутатка, обрана від ПП «Пропозиція» Оксана Тарасенко. Сільська рада також звернулась до Верховної Ради щодо підтримки законопроекту «Про заборону Московського патріархату на території України».

Оксана Тарасенко, депутатка Петрівської сільської ради, фракція ПП “Пропозиція”

«Своїм рішенням ми також рекомендували релігійним громадам Московського патріархату, розташованим в межах Петрівської сільської територіальної громади, змінити свою підлеглість відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Наразі виникло лише юридичне питання, бо приміщення церкви, куди ходить всього близько 35 вірян, і земля оформлені як приватна власність. Але з часом, думаю, воно буде вирішене», – зауважила депутатка громади Київщини, де фракція «Пропозиції» налічує найбільше депутатів – 4 мандати.   

Вороньківська територіальна громада на Київщині, до складу якої входять десять сіл, а населення громади нараховує більш ніж 13 тис. осіб, теж призупинила діяльність Української православної Церкви Московського патріархату на своїй території, розповів голова фракції «Пропозиція» Сергій Гарбарук. Депутати також одноголосно звернулися до Президента та голови Верховної ради щодо заборони Московського патріархату на території України.

Сергій Гарбарук, депутат Вороньківської сільської ради, фракція ПП “Пропозиція”

«Це суто політичне рішення, скажімо так. Люди хочуть, і ми пішли людям на зустріч. Між іншим, на нашій території є підсобне господарство Києво-Печерської лаври, настоятелем якої є одіозний отець Павло Лебідь, який очолював список від Партії регіонів в Київській міській раді і був її депутатом у 2008-2014рр. Водночас у нас на території громади є різні релігійні громади. Випадки пропаганди «руського міра» мені невідомі. Але всі знають про московських попів-зрадників на Київщині, які активно допомагали рашистам під час окупації», – додав депутат-пропозиціонер.

Водночас голова фракції ПП «Пропозиція» у Вишгородській міськраді Сергій Жадан зауважив – багато священників УПЦ з перших днів війни виявили свою проукраїнську громадянську позицію і патріотизм:

Сергій Жадан, голова фракції ПП “Пропозиція” у Вишгородській міській раді

«У  нас є одна церква, яка знаходиться на території районної лікарні і належить московському патріархату. Там отець з першого дня дуже допомагає армії та  переселенцям. Нині він каже: я людина адекватна – як вирішить громада, так і буде і готовий перейти до ПЦУ. При цьому до іншої церкви є дуже багато запитань – я ще до війни публічно говорив, що вони чекають приходу «руського міра». Тож не дивно, що цей священник зі своєю дружиною виїхали. В мене багато виборців, які є прихожанами саме цієї церкви. І попри те, що я електорально можу втратити, я переконаний в тому, що цей «гордіїв вузол» треба рубати», – підсумував депутат-пропозиціонер.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia