За інтелектуальну еліту бореться лише місцева влада. Держава самоусунулась – миколаївський пропозиціонер М.Коваленко

Максим Коваленко, депутат Миколаївської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Миколаївської міської ради від ПП «Пропозиція» Максим Коваленко під час засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Інтелект на експорт. Як ми втрачаємо цінний актив» розповів, як слід боротися за те, щоб цінні кадри не залишали Україну.

Пропозиціонер, який свого часу був заробітчанином Польщі, Австрії, вже понад 10 років очолює молодіжну організації в Україні. Він займається тим, щоб молодь залишалась в рідній країні. Йдеться про організацію різних навчальних програм та бізнес-тренінгів. Після обрання депутатом, Максим Коваленко продовжив це робити на рівні місцевого самоврядування.  

«Щойно міськрада ухвалила програму, яка заохочує талановиту молодь залишатися в Миколаєві. Нею ми надаємо можливості розвиватися і заробляти саме у нас в місті. Відтік молоді ми бачимо як ніхто інший. То ж мусимо реагувати – нині маємо, наприклад, програму, відповідно до якої Миколаївський муніципалітет може надати під бізнес-проект від 40 до 90 тисяч гривень. Водночас місцева влада не може за все відповідати. Децентралізації, безперечно, розв’язала нам руки, але потрібна державна підтримка. Нині ж держава самоусунулась», – зауважив депутат від «Пропозиції».

Водночас Максим Коваленко висловив сподівання, що нещодавно ухвалений закон «Про основні засади молодіжної політики» допоможе у боротьбі за збереження інтелектуальної еліти. Адже дозволяє органам місцевої влади не тільки самостійно здійснювати управління молодіжними центрами та сприяти їхній діяльності, а й створювати належні умови для розвитку молоді та молодіжної інфраструктури. Особливо, за словами політика, важлива норма, яка передбачає державне фінансування молодіжних проєктів і заснування Українського молодіжного фонду за зразком Українського культурного фонду.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia