З Житомира розпочався тур команди «Пропозиції» за участі міського голови Дніпра Бориса Філатова

15 вересня Житомирщину відвідав міський голова Дніпра, співзасновник партії «Пропозиція»  Борис Філатов, щоб поспілкуватись із представниками місцевого самоврядування.

«Востаннє я був у Житомирі 6 років тому. Проїжджав його на мотоциклі, коли їхав у Європу. Відразу скажу: видно як місто дуже  змінилось, звісно в кращу сторону. Звернув увагу на люки на вулиці Михайлівській – цікава фішка. У нас у Дніпрі ми на всій міській інфраструктурі наносимо логотип міста», – розповів Борис Філатов журналістам.

Разом з тим він підкреслив, що на власному прикладі знає, що часто українські міста розвиваються всупереч протидії центральної влади.

«Рік зеленої влади обійшовся бюджету Дніпра у 2,5 млрд грн. «Пропозиція» – це наша відповідь  на наступ центральної влади. Адже у проблемних ситуаціях, у тій же ситуації з коронавірусом, влада виставила на передову місцеве самоврядування, а сама не дала ні копійки. Натомість ми не припинили жодного будівництва, не закрили жодного інфраструктурного проєкту», – розповів Борис Філатов.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин додав, що центральна влада сьогодні не виконує свої зобов’язання, а лише перекладає обов’язки.

«Житомир виділяє з бюджету кошти і на доплати медикам, і на антисептики для шкіл. А зараз ще  у Теплокомуненерго штучно заблоковані рахунки», – каже Сергій Сухомлин.

Він наголосив, що це проблема не лише Житомира. Така ж ситуація у ще 11 обласних центрах.

«Центральна влада замість того, щоб вирішити цю нагальну проблему, яка загрожує зривом опалювального сезону, приймає закони про гральний бізнес та хостели, які в перспективі можуть стати приміщеннями з гральними залами. Ось такі пріоритети у нинішньої влади», – говорить Сергій Сухомлин.

З Житомира команда «Пропозиції» вирушила до Бердичева. Представники мікробізнесу під час зустрічі на Центральному ринку розповіли з якими проблемами вони зіштовхнувся. Підприємці  обурюються тим, що центральна влада фактично  взяла курс на ліквідацію спрощеної системи оподаткування та знищення дрібного і середнього бізнесу.

«Зрозуміло, що ми не будемо стояти осторонь. Захист підприємців – надійних інвесторів та роботодавців для нас є принциповою позицією. Знищення дрібного і середнього бізнесу несе в собі загрозу недофінансування та знищення місцевого самоврядування. Адже більшість потужних корпорацій зареєстровані в інших великих містах, куди й сплачують свої податки. Завдання міської влади боротися за кожне робоче місце, а особливо за людей, які нічого не просять у влади, окрім не заважати їм працювати», – розповів депутат Житомирської обласної ради, кандидат на міського голову Бердичева Сергій Орлюк.

Саме місцеве самоврядування підтримувало підприємців у час, коли уряд бездумно закрив ринки і одночасно дозволяв працювати торговим мережам.

«Ми  змусили уряд переглянути постанову про закриття ринків. За це боролась і асоціація громад, і я особисто,  і лідери місцевого самоврядування, які не побоялися взяти на себе відповідальність. Ми знаємо як забезпечити безпечну роботу продовольчих і товарних ринків у разі входження наших населених пунктів до червоної карантинної зони, яку визначає уряд за старим адміністративно-територіальним устроєм, і будемо боротися за їх роботу», – розповів заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, член Політради «Пропозиції» Іван Фурсенко.

У Новоград-Волинському команда «Пропозиції» провела зустріч із містянами. На міського голову від партії тут ітиме 28-річний громадський активіст Олександр Широкопояс.

«Мені пропонували іти від багатьох політичних сил. Але у тих партій, які вже в політиці, я не побачив ефективності. Мене зацікавили ідеї «Пропозиції» щодо побудови держави на основі місцевого самоврядування, і те, що партію представляють успішні, досвідчені люди. А для мене важливий досвід успішних громад. Хочеться рівнятися на успішні міста, зокрема на Дніпро, Житомир, Кропивницький. Наші міста – як великі, так і маленькі – можуть стати значно успішнішими, якщо працюватимемо разом», – говорить  Олександр Широкопояс.

У найближчий тиждень команда «Пропозиції» відвідає Рівненщину, Львівщину, Івано-Франківщину та Закарпаття.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia