Якість медичних послуг не повинна залежати від форми власності медзакладу – житомирська депутатка від «Пропозиції» Лариса Павлусенко

Лариса Павлусенко, депутатка Житомирської міської ради, фракція ПП «Пропозиція»

Депутатка Житомирської міської ради від “Пропозиції”, лікар Лариса Павлусенко прокоментувала якість послуг в приватній та комунальній медицині, яку обговорювали на недавньому засіданні  ПРОпозиціонери Клубу.

На думку пропозиціонерки, порівнювати комунальну та приватну медицину не зовсім доцільно, оскільки якість надання послуг залежить більше від керівника та персоналу, ніж від форми власності.

 «Якщо керівник на своєму місці, дослухається до думки лікарів, готовий впроваджувати нові методики, покращувати матеріально-технічну базу, то заклад розвивається та працює. У комунальних закладів зараз є можливості покращувати матеріальну базу. Принаймні, в Житомирі для медустанов за останні роки було придбано якісне нове обладнання. Але є проблема з кадрами. Вона однакова і для комунальної, і для приватної медицини. В таких умовах багато лікарів поєднують роботу в закладах різної форми власності», – розповіла депутатка.

Лариса Павлусенко також зазначила, що у виборі медичних закладів пацієнти, які готові платити за медичні послуги, дещо стереотипно можуть віддавати перевагу приватним клінікам, хоча комунальна медицина за якістю послуг аж ніяк не програє.

 «Лікар, незалежно від того, в якому закладі працює, перш за все має залишатись людиною та професіоналом. А самі медичні заклади дуже різняться в залежності від багатьох факторів. Спілкуючись з колегами, я знаю приклади комунальних лікарень районного рівня, які працюють на дуже високому рівні, деякі навіть проводять операції з трансплантації», – зазначила депутатка-пропозиціонерка.

Нагадаємо, партія «Пропозиція» виступає за фінансування первинної медичної допомоги на рівні державних стандартів, достатніх для реалізації соціальних прав людини. І пропонує впровадити співфінансування вторинної медичної допомоги державою і муніципалітетом із правом залучення приватних інвестицій.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia