Високі вимоги і низька оплата праці – пропозиціонерка Ю.Дмитрова про умови роботи українських освітян

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція”

У голосовому чаті Телеграм-каналу у Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день батьків відбулось засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему “Батьки чи вчителі: хто відповідає за виховання дитини?”

Батьки, безперечно, відіграють провідну роль в вихованні дитини. Але вчитель в школі виховує і навчає одночасно. Тому і роль педагога в цьому процесі величезна, вважає заступниця директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка партії “Пропозиція” Юлія Дмитрова. Водночас в Україні занадто високі вимоги до вчителів, в той час, як їхня робота занадто низько оцінюється.

«Стандарти нашої сфери навчання вони, знаєте, як броунівський рух – немає унормованої системи навчання, немає мотивації у педагогів – вони просто відпрацьовують. Бо левову частку часу витрачають на написання купи якихось звітів, заповнення папірців, здавання планів. До того ж, їх ще й «атакують» різноманітні наглядові ради, перевірки, батьківські комітети і так далі. І отримують за це освітяни низьку заробітну плату, попри відомі обіцянки з часом підняти її до 4000 доларів на місяць. В країнах Європи натомість педагоги отримують хорошу зарплатню, а на рівні освітньої підготовки вмотивовані з дітьми дружити. І якщо діти не хочуть ходити в школу, вони будуть збиратися і розмовляти, чому так сталося, що треба зробити, щоб виправити це. На жаль, багато молодих педагогів в Україні в професії довго не затримуються з причин, перерахованих вище» – зазначила пропозиціонерка.

Юлія Дмитрова також нагадала, що в програмі партії «Пропозиція» є пункт про те, що держава має забезпечити фінансування дошкільної та повної загальної середньої освіти на рівні держстандартів, достатніх для реалізації соціальних прав людини. І зауважила, що це має обов’язково враховувати гідний рівень зарплат для вчителів.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia