“Виконання міського бюджету – всього 66%. Але ми, пропозиціонери, гуртуємось” – міський голова Жовтих Вод Дмитро Ханіс

Дмитро Ханіс, міський голова Жовтих Вод, партія “Пропозиція”

Під час партійного онлайн-заходу «Пропозиційна перекличка» голова Жовтоводської громади розповів про поточну ситуацію, проблеми, з якими довелося стикнутися через війну, а також про допомогу Дніпра у вирішенні комунальних питань.

Головна проблема, яку нині має місто, це катастрофічне недовиконання бюджету через зупинку Східного гірничо-збагачувального комбінату. Це підприємство – єдиний в Україні виробник уранової руди – є містоутворюючим, бо не лише забезпечує робочими місцями, а й сплачує чималі кошти до місцевої казни.

«У нас 66 відсотків виконання бюджету – розумієте, як ми живемо. Це не життя, це виживання. В стані казначейської позички постійно. Ми її не закриваємо з місяця в місяць, вона наростає. Я так роблю з надією на те, що ситуація зміниться. Ми провели секвестр бюджету – на сесії прийняли зниження дефіциту приблизно на 10-15 відсотків, ну і будемо просити підтримки у адміністрації. Сподіваюсь на розуміння», – зазначив Дмитро Ханіс.

Водночас він зауважив, що попри це, Жовтоводська громада активно готується до опалювального сезону та продовжує надавати комунальні послуги в повному обсязі. І саме в цьому питанні допомогти зголосився міський голова Дніпра і співзасновник «Пропозиції» Борис Філатов.

«Ми говорили з Борисом Альбертовичом з приводу сміттєвоза. Це дуже нагальне питання, адже в нас серйозні проблеми з вивезенням сміття. Я думаю, що буде допомога з Дніпра – нас почують і допоможуть», – додав мер-пропозиціонер.

В громаді також займаються вирішенням проблем переселенців, а це 4100 осіб – більше, ніж 12% від населення міста. Для них відкриті центри – для цього місцева влада активно співпрацює з великою кількістю організацій та донорами.

Особливу увагу Дмитро Ханіс звернув на підготовку до нового навчального року. Питання організації освітнього процесу дуже важливе, адже безпека дітей – найголовніше завдання. І забезпечити її в умовах відсутності шкільних бомбосховищ, які відповідають усім вимогам, вкрай складно.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia