Вячеслав Ківерник: «Хочу, щоб все було правильно»

Вячеслав Анатолійович Ківерник – керівник сучасного ливарного заводу в Україні ПрАТ «Металит», що входить до складу «Ельворті груп». Завод оснащений німецьким та італійським обладнанням останнього покоління.

“Керувати заводом з таким обладнанням – і задоволення, і відповідальність” -каже Вячеслав Ківерник.

Вячеслав Анатолійович став керівником заводу в березні минулого року. З першого дня докладає всі можливі зусилля для того, щоб поліпшити його економічні показники. «Металит» – це інноваційний ливарний завод в Україні, він поставляє свою продукцію замовникам по всій державі. Наша мета у перспективі – стати глобальною компанією. Вже зараз завод здійснює поставки своєї продукції в Італію, і це тільки початок.

Вячеслав Ківерник балотується в депутати Кіровоградської обласної ради. Давайте познайомимося ближче з кандидатом.

– Вячеславе Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, чому після машинобудівного інституту інженер-механік пішов працювати до Знам’янської районної адміністрації, до відділу молоді і спорту?
– Це був початок дев’яностих років. Підприємства масово зупинялися. Роботи за профілем не було. У моїй рідній Знам’янці зупинилися заводи «Пуансон», «Акустика», а місце в житті треба було знаходити. Крім роботи в Знам’янській районній адміністрації, я працював і в Фонді держмайна, і в управлінні сільського господарства.

А потім я прийшов на «Ельворті» на посаду менеджера з продажу сільгосптехніки. Дійшов до директора Торгового дому.

– І лише зараз нарешті добралися до виробництва.

– Компанія надала мені можливість вчитися. Так, в Києві я закінчив Міжнародний інститут бізнесу. А після успішного завершення навчання мені запропонували стати керівником заводу «Металит». Обміркувавши цю пропозицію, виникло бажання використовувати ті знання, які отримав, в реальному секторі економіки.

Зараз ситуацію на заводі покращили. Найголовніше – зберегли робочі місця в важкий період.

Маємо глобальні цілі (в Україні ми і так найтоповіші), і сьогодні моя задача вивести завод на міжнародний ринок, працювати з найбільшими виробниками, зараз це Італія, але ми плануємо бути і в інших країнах Європи
першими.

Наш колектив – одна з найкрутіших команд. Ми сформували професійну команду, яка повністю може організувати досконалий технічний процес.

– Ви йдете в депутати від партії «Пропозиція». Чим мотивований такий політичний вибір?
– Взагалі-то я безпартійний і завжди таким був, але йду за підтримки цієї партії. Мені подобається меседж, закладений в самій назві «Пропозиція» – «професійна позиція». Ще коли я отримав першу свою роботу, пов’язану з відповідальністю за результат і за інших людей, я зрозумів, що тільки професіонали в кожному окремо взятому виді діяльності рухають весь процес. Не тільки у себе на роботі, а і в соціумі, місті, державі. Команда Райковича у місті зараз працює добре, але може бути ще краще. Вже багато зроблено, але ми рухаємося однією командою вперед.

Товаришів, які можуть непогано говорити, у нас вистачає. А що у них за плечима, який досвід, що зроблено? Час базарної політики минув, прийшов час реальної політики. Я впевнений – якщо людина є професійною у своїй сфері, будь це машинобудування, або лікування хворих, або виховання дітей, – то ці знання і досвід можуть бути масштабовані і застосовані для вирішення питань обласної громади.

Звичайно, все базується на економіці. Я патріот Кіровоградщини, але не з тих, хто розмахує прапорами, а з тих, хто робить. В економіці області у нас зараз не все так погано. Сільське господарство на рівні. Але майже немає переробки вирощеного, немає доданої вартості. Тільки вона дає можливість залишати більше грошей в області. Переробку треба розвивати.

І не забувати про промисловість. Саме на «Ельворті», «Гідросилі», «Металиті» створюється додана вартість. Насоси, сівалки, ливарні вироби. І це зовсім інші відрахування в бюджет, за рахунок яких фінансуються медицина, освіта і т.д., більше грошей залишається в регіоні.

Я з повагою ставлюся до багатьох знайомих, які займаються продажем імпортної сільськогосподарської техніки у нас. Вона красива, годі й казати, але зроблена в Німеччині або Італії, і всі гроші під час виробництва залишилися там. А ми всі гроші лишаємо тут.

Живу не виробництвом єдиним. Веду активний спосіб життя, займаюся спортом. В молодості грав за збірну області з гандболу. Зараз граю в футбол і гандбол регулярно. У владі мають бути здорові та енергійні люди.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia