Влада, власники каналів і батьки мають фільтрувати телеконтент в інтересах дітей – пропозиціонерка з Кропивницького М.Мельничук

Марія Мельничук, депутатка Подільської районної у місті Кропивницькому ради від ПП “Пропозиція”

Засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Адекватність вітчизняного телеконтенту з позиції безпеки дітей» відбулося в голосовому чаті Телеграм-каналу.

Тотальний контроль над засобами масової інформації – у далекому минулому. Тому першими, хто мають стежити за психологічним здоров’ям дітей в розрізі впливу на нього медіа, це батьки. На цьому наголосила психологиня, депутатка Подільської районної у місті Кропивницьому ради від партії «Пропозиція» Марія Мельничук. Водночас, за її словами, телевізійний контент має фільтруватися власниками телеканалів, які наразі керуються лише маркетинговими і бізнес-інтересами, попитом і політичними цілями. Втім у держави залишаються дієві механізми для впливу на телеконтент у вигляді регуляторного органу – Нацради з питань телебачення і радіомовлення. І це відомство має активніше використовувати важелі впливу, які йому надає закон.

«В програмі партії «Пропозиція» є пункт про те, що держава – гарант прав і стратег. А це значить, що саме влада має перейматися долею підростаючого покоління. Добре, якщо це активно робить і місцеве самоврядування, яке через телебачення популяризує корисні речі. Як психолог скажу, що телеконтент досі серйозно впливає на харчові звички дитини, на загальний психічний стан, на фізичну активність, на інтерес до навчання в школі і так далі. І його потрібно контролювати. Бо батьки досить часто використовують телевізор як babysitter (англ. – «няня).» – підкреслила пропозиціонерка.

Марія Мельничук також звернула увагу на серйозний вплив інтернет-контенту на дитячу психіку. Його контролювати вкрай важко. Тому цим мають перейматися виключно батьки.

Долучайтесь до наших дискусій, якщо маєте пропозиції:

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19:00 в Clubhouse: 

https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Та щосереди о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia