Українці обурені чутками про можливе позбавлення Геннадія Корбана українського громадянства

Геннадій Корбан, візіонер партії “Пропозиція”

Українське суспільство вразила новина про можливе позбавлення громадянства України керівника Дніпропетровського обласного штабу територіальної оборони і візіонера партії “Пропозиція” Геннадія Корбана. У мережі здійнялась хвиля обурення. На захист Геннадія Корбана стали волонтери, військові, журналісти, блогери та звичайні українці. 

Радник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, командувач Української добровольчої армії, народний депутат України VIII скликання і просто жахливий сон Путіна Дмитро Ярош заявив, що якщо ця інформація правдива, то такі дії – це удар по єдності українців.

Дмитро Ярош

“Якщо це правда, то такі дії – удар по єдності нашого народу у протистоянні російській агресії та по обороноздатності Січеславської області… Якщо це ворожий “вкид”, то вони знають, як можна дестабілізувати ситуацію та розділяти патріотів України, отже, треба робити висновки. Пане Президенте, розраховую на Ваше прагнення перемогти у цій Війні! Бо, в єдності – сила!”, – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вельми емоційно відреагував і офіцер ЗСУ Мирослав Гай. Адже саме Геннадій Корбан – один з тих, хто взяв на себе оборону Дніпра і встав на захист області.

Мирослав Гай

“Це Корбан і команда організовували з 24 го лютого загальний штаб області і здійснювали забезпечення усіх силових струтур, їх взаємодію та координацію з сусідніми областями для протидії агресору, коли на Банковій слухавку не брали. Це Корбан побудував загальний штаб, якому позаздрив би Пентагон. Це Корбан вклав мільйони доларів в підтримку оборони області. Це Корбан організував бізнес та ресурси області на підтримку ЗСУ, ТРО, добровольців для відсічі атак росіян на їхнбому напрямку. І тепер у нього хочуть забрати громадянство України та ставлять в один ряд з непотрібом на зразок Рабіновича і Коломойського? В чергу, мразі.”

Блогерка з Дніпра Марія Москальова наголосила, що українське громадянство – це громадянська позиція Корбана, тому позбавити його цього неможливо.

Марія Москальова

“Мені невідомі мотиви людини чи людей, яким спало на думку таке. Зберігаю надію, що ця людина чи люди – не вороги України. Можливо, вони просто не розуміють, що роблять. Так ось. Тим, хто живе в якійсь іншій реальності, а не в реальності війни, я просто скажу, що Корбан має ОДИН ПАСПОРТ. У нього громадянство ОДНЕ. Це його ПОЗИЦІЯ, громадянська позиція. У когось два чи три, а у цієї людини – одне. Позбавити людину громадянства, коли воно ОДНЕ, неможливо”, – наголосила блогерка.

Журналіст і блогер Нік Фельдман наголосив, що саме Корбан ще до початку вторгнення очолив обласну тероборону, організував розгортання фортифікацій не тільки в Дніпропетровській області, але і в суміжних областях. Блогер нагадав, що президент Зеленський ставив організацію тероборони в Дніпрі у приклад іншим областям.

Микола Фельдман

“Не здивуюсь, якщо після цієї інформаційної підготовки Корбана оголосять в олігархи зі всіма наслідками. Власне, Порошенко вже так робив. З відповідними наслідками для себе”, – зазначив журналіст.

Журналістка Наталія Власова назвала історію з позбавленням громадянства Корбана найкращим подарунком для путінських пропагандистів:

“Влаштувати розбірки з людиною, яка організувала з перших днів оборону області (і тут багато військових, і волонтери це підтвердять), та ще коли ворог як ніколи близько – це постріл собі в ногу”

Український письменник, журналіст і блогер Ян Валетов назвав таке рішення щодо Корбана найдивнішим з усіх можливих та самогубним. І наголосив, що Дніпро – це форпост, на якому тримається український спротив на сході країни. І Корбан – один із тих, хто тримає цей форпост.

“Це навіть не дурість влади. Це щось інше, що можна охарактеризувати терміном “суїцидальні нахили”, – написав блогер.

Процедура позбавлення громадянства України людини, яка народилась в Україні – відсутня, нагадує у своєму пості відомий журналіст, головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. І позбавити громадянства людину, яка народилась в Україні, за законом неможливо.

Юрій Бутусов

“Можна сказати, що ніби-то існує таємний указ, але як тоді та хто буде виконувати таємний указ, якщо він незаконний? Хтось має брати на себе публічну відповідальність. А ще Корбан є діючим керівником Штабу оборони Дніпропетровської області, утвореного Військовою адміністрацією, він особисто керує з початку війни більшістю оборонних проектів в Дніпропетровській області, а також деякими проектами і в сусідніх областях. І цього статусу Корбана не позбавляють, хоча штаб підпорядковується президенту. Якщо влада має якісь підозри до громадянина, то вона має у законному порядку порушувати кримінальні справи, доводити, йти в суд і таке інше. Але до чого тут позбавлення громадянства та ще таким дивним чином? – запитує журналіст.

Окрім того, на захист Геннадія Корбана стали сотні жителів Дніпра та пересічних людей, які написали про його здобутки у розбудові та захисті міста і регіону, а також допомогу у складних життєвих обставинах.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia