“Війна влаштувала громадам тест на стійкість. І ми проходимо його гідно” – міський голова Кам’янки Володимир Тірон

Володимир Тірон, Кам’янський міський голова, партія “Пропозиція”

Більшість аналітиків пояснює успіх України у війні майстерністю ЗСУ, військовою й економічною підтримкою країн-партнерів, а також національною мобілізацією та патріотизмом українців, які віддано захищають свою країну. Але існує ще один чинник – це ефективність інституцій на рівні територіальних громад. Про це під час онлайн-заходу «Пропозиційна перекличка» розповів міський голова Кам´янки на Черкащині, обраний від політичної партії “Пропозиція” Володимир Тірон.

За словами пропозиціонера, кам’янці, як і переважна більшість українців, до останнього не вірили, що Росія зважиться на повномасштабну війну. Втім вже в перші години після вторгнення 24 лютого чітко організували спротив на рівні громади.

«Я навіть не очікував, але всі депутати, виконком, бізнес, поліція, прокуратура – всі зібралися, щоб обговорити подальші дії. Вже через півгодини спілкування одного з депутатів поставили на чолі групи з фортифікації із забезпеченням інженерною технікою, визначилися із роботою блокпостів, організували харчування для територіальної оборони, визначили відповідального за роботу з переселенцями. Як ви пам’ятаєте, в Миколаєві рашисти прорвалися в напрямку до Кропивницького, до нас залишалося 200 км. Тому ми з перших днів почали готувати коктейлі Молотова. Ми самостійно зробили перше кільце оборони, а потім вже до нас приєдналися спеціалісти ЗСУ і допомогли зробити таку систему, через яку не пройдуть рашисти», – розповів мер-пропозиціонер.

За словами Володимира Тірона, після стабілізації ситуації, у Кам’янці почали працювати над організацією допомоги фронту та фронтовим містам – Миколаєву, Чернігову, Сумам, Бучі. Влітку отримали грамоту з подякою від жителів Краматорська за значну підтримку, яку організували місцеві жителі і команда “Пропозиції”. Адже лише в перші дні люди знесли 300 000 грн., теплі речі, ковдри, взуття. Ми прийняли до 3000 переселенців. Загальна ж фінансова допомога громади перевищила 3 мільйони гривень.

«Війна влаштувала громадам тест на стійкість. Наша і багато інших проходять його гідно. Ми довели здатність органів виконавчої влади адаптуватися до різних шоків повномасштабної російської агресії. Саме тому, поза всяким сумінівом, Україна переможе!», – зазначив міський голова.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia