Відновлення МінАПК відклали через кулуарні торги щодо впливу на агросектор, – Іван Фурсенко

Відновлення МінАПК відклали до 1 березня, бо кулуарні ігри і торги продовжуються. У владних кабінетах поки так і не домовились, кому який ласий шматок дістанеться.

Про це заявив у своєму блозі перший заступник керівника  виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція» Іван Фурсенко.

«Ключова проблема  у відновленні МінАПК  – це відсутність бачення у народних обранців взагалі його діяльності. Створюється враження, що його відновлюють просто тому, що цього вимагали аграрії, але розуміння який у відомства має бути функціонал на печерських пагорбах немає», – пише Іван Фурсенко.

За його словами, уже у процедурі відновлення МінАПК влада дала в штангу.

«Скасувавши постанову Кабміну про реорганізацію міністерства, уряд поновив його діяльність. І проблема не тільки в тому, що відомство відновлено зі старим функціоналом, а й у тому, що всі співробітники, які були звільнені у зв’язку з ліквідацією установи, мають офіційне право поновитись на роботі і держава буде змушена виплатити їм заробітну плату за весь час поки міністерство не працювало», – говорить Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що навколо того чим має займатися реінкарноване відомство зараз  ідуть великі кулуарні ігри одразу між трьома  міністерствами.

«Перший зацікавлений гравець –  саме МінАПК, яке звісно хоче все і одразу. Другий – Мінекономіки. Воно  не хоче позбуватись впливу на аграрний сектор. Сільське господарство навіть хочуть лишити у назві відомства, а в самій структурі створити окремі департаменти і відділи, які цими питаннями займатимуться. Мені дуже цікаво, як Україна буде визначати межу, де закінчується сільське господарство і починається аграрна політика, такого нонсенсу немає ніде в Європі», – говорить експерт.

І третій гравець, за його словами, це Міністерство розвитку громад і територій, яке власне хоче забрати під себе розвиток сільських територій.

«Нагадаю, що в прикінцевих положеннях закону України про ринок земель  прописано, що Кабмін має розробити і подати до парламенту законопроєкт про створення Державного фонду розвитку сільських територій. Втім, це не надто влаштовує Мінрегіон. Там хочуть, щоб грошові потоки йшли винятково через підпорядкований йому Державний фонд регіонального розвитку», – каже Іван Фурсенко.

На його думку, над сільськими територіями навис триголовий змій, який бореться за владу та доступ до ресурсів і не дасть не тільки розвиватись сільським територіям, а й навіть може блокувати нормальну роботу аграрного сектору.

«Фермери, одноосібники стануть заручниками тривладання при розподілі державних коштів. Труднощі будуть і в місцевого самоврядування, адже замість одного відомства комунікувати доведеться з бюрократами одразу трьох», – говорить фахівець.

Він переконаний, все це не дає впевненості в можливості написання  і реалізації нормальної стратегії розвитку сільських територій.

«При щоденних торгах за вплив уряд забуває, що ключовим моментом створення відомства мала би бути мета – як зробити так, щоб люди в сільській місцевості могли працювати і мати достойний рівень життя», – каже Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia