“В Житомирі не можуть працювати церкви, центр яких у московії” – мер-пропозиціонер Сергій Сухомлин


Депутати Житомирської міської ради на сесії 21 квітня проголосували за звернення «Про підтримку проєкту Закону України № 8371 від 19.01.2023», який передбачає заборону діяльності де-факто російської церкви в Україні.

Житомирська міська рада підтримує запровадження запропонованих змін та наполягає на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні заборони діяльності релігійних організацій, які афілійовані із дентрами впливу, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України у державі, яка здійснює збройну агресію проти України.

“Виходячи із викладеного, поділяємо прагнення уряду до заборони діяльності на території України будь-яких релігійних організацій, релігійним центром якої є Російська Православна Церква, що встановлено за результатами релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви. Також міська рада просить вирішити питання подальшої долі майна, що перебуває у власності таких організацій. Просимо врахувати думку Житомирської міської територіальної громади при прийнятті проєкту закону”, — йдеться у зверненні, яке одноголосно підтримала і фракція партії “Пропозиція”.

«Сьогоднішнім зверненням депутати міської ради висловили позицію: в Житомирі не можуть працювати церкви, центр яких у московії. Якщо у ВР Закон приймуть, далі буде експертиза», — сказав міський голова Житомира, співзасновник партії “Пропозиція” Сергій Сухомлин.

Він також розповів про те, що нині виконком Житомирської міської ради вивчає документи на право користування земельними ділянками та будівлями церков так званої Української православної церкви у Житомирі.

Нагадаємо, відразу після повномаштабного вторгнення росії Сергій Сухомлин підтримав ідею заборони діяльності Московського патріархату на території України, зокрема, й через те, що в деяких церквах та монастирях УПЦ були підготовлені склади для російських диверсійних груп.

«Не всі розуміють, як це може спрацювати, бо ми знаємо, що в історії дуже багато війн було саме із-за віри. Але я за те, щоб заборонити, бо знаю дуже багато фактів, і навіть по (Житомирській) області, коли в деяких церквах, монастирях були підготовлені, фактично, склади для ДРГ (диверсійно-розвідувальні групи). Ми розуміємо, що в московській церкві ще при Радянському Союзі було дуже багато тих, хто співпрацював з КДБ, і ці зв’язки, можливо, на даний час залишилися. Тут спецслужбам потрібно відпрацювати всіх тих, хто дійсно пов’язаний з агресором, а все інше мають вирішувати люди. Свідомість людей дуже швидко змінюється, тому самі прихожани церкви мають приймати рішення, і, я думаю, що тут воно очевидне. Нам потрібна єдина церква – це зрозуміло», – заявив Сергій Сухомлин 1 квітня 2022 року.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia