В Україні необхідно формувати прошарок дрібних та середніх агровиробників – пропозиціонер І.Фурсенко

Іван Фурсенко, перший заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, член політради ПП “Пропозиція”

Партієць “Пропозиції” Іван Фурсенко під час засідання ПРОпозиціонери Клубу висловив свої пропозиції щодо державного стимулювання розвитку аграрного сектора і звернув увагу на програмні тези політичної сили в цій галузі.

Пропозиціонер звернув увагу на досить споживацьке ставлення до української землі. Адже замість примноження родючості, захисту грунтів від корозії і засоленості, агровиробники прагнуть захопити якомога більші площі. І акцентував на тому, що в Україні практично випав прошарок, який активно розвивається в Європейському союзі – дрібні і середні аграрії, тобто, ті, хто обробляє від 10 до 500 га. Мовляв, саме на них повинна опиратися вся сільська економіка, бо це ті люди, які реально проживають на селі.

«Міністерство аграрної політики повинно створити додатковий фонд і наповнити його ресурсами підтримки фермерських господарств. У Верховній Раді вже проголосований в першому читанні законопроект про часткове відшкодування їм кредитів. Для того, щоб дрібні виробники, в яких немає кредитної історії, мали змогу піти в банк, отримати кредит, а держава хоча б якісь невеличкі відсотки по цьому кредиту компенсувала. Власне, щоб місцеві жителі мали можливість купити земельну ділянку і запустити виробництво на цій земельній ділянці тієї продукції, на яку є попит безпосередньо в цьому регіоні», – додав політик.

Іван Фурсенко також нагадав, що нещодавно ухвалене законодавство про земельну децентралізацію надає додаткові повноваження власне органам місцевого самоврядування. Щоб тільки місцеві депутати, які обрані людьми, мали право розпоряджатися і планувати всю територію свого населеного пункту. Це пряма програмна теза партії «Пропозиція». Відтак місцеві ради отримали повноваження змінювати цільове призначення землі і переорієнтовувати підприємців та ті види агропромислової діяльності, які можуть принести їм та громаді прибуток, охороняючи і зберігаючи при цьому земельний ресурс.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia