У Вишгороді при передачі комунального майна до ОТГ стався небезпечний прецедент

У Вишгороді при передачі майна з районного рівня на баланс ОТГ стався небезпечний прецедент. Депутати прийняли рішення передати громаді центр дитячої творчості «Дивосвіт» лише як юридичну особу, без майна, яке йому належить. І цим поставили міську раду в патову ситуацію – або не приймати центр на свій баланс, або лишити його працівників без заробітних плат. Про це розповів  депутат Вишгородської міськради від «Пропозиції» Артем Тютюнник.

«Школи, лікарні райрада передала з майном, а такий ласий шматок, як центр дитячої творчості «Дивосвіт», який розміщується в будинку колишнього кінотеатру, де займається як мінімум тисяча дітей, і палац культури «Енергетик» –  теж велике приміщення, де  багато гуртків, депутати прийняли рішення передати лише як юридичні особи – без майна», – каже Артем Тютюнник.

За словами депутата, логіка такого вчинку не піддається жодним  поясненням, адже у райради немає навіть коштів на утримування цих приміщень.

«У мене одразу  виникає питання –  за що вони збираються утримувати ці об’єкти, споруди потребують термомодернізації,  а весь бюджет райради ледь перевищує 1 млн грн.  Райрада постійно просила у міста гроші на реконструкцію центру, мотивуючи це тим, що там займаються лише діти з Вишгорода, а зараз приміщення хочуть залишити собі», – говорить Артем Тютюнник.

За його словами, приймаючи таке рішення, райрада робить працівників центру заручниками ситуації.

«На сесії були присутні керівники гуртків, викладачі, батьки дітей, але районні депутати просто їх проігнорували. І зараз ми як депутати міськради опинились у патовій ситуації. Ми маємо або не голосувати за прийняття на свій баланс юридичних осіб, поки райрада не прийме рішення про передачу їх разом з майном, і цим поставили під удар людей, які залишаться без зарплат. Або ж прийняти центр на свій баланс і дозволити райраді на свій розсуд займатися його майном», – говорить Артем Тютюнник.

На його думку, уряд має більш жорстко контролювати процес передачі комунального майна, адже такі рішення райради суперечать законодавству.

«У законі чітко сказано, що райрада передає комунальні підприємства на баланс громад разом з їх майном. А зараз виходить, що ми маємо платити заробітні плати працівникам центру і ще й оплатити гроші райраді за оренду приміщення, яке йому належить. Це нонсенс», – каже Артем Тютюнник.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia