Укрупнення громад для їхньої спроможності неминуче – керівник пропозиціонерів у Дніпропетровській облраді І.Каширін

Ігор Каширін, заст. голови Дніпропетровської облради, керівник фракції ПП «Пропозиція»

Заступник голови Дніпропетровської облради і керівник фракції ПП «Пропозиція» Ігор Каширін поділився власним баченням децентралізації в Україні.

Реформа децентралізації в Україні повинна вивести місцеве самоврядування на абсолютно новий рівень та передати низку повноважень та фінансування до територіальних громад, вважає політик.

«Коли утворилися перші громади, які добровільно об’єдналися на підставі волевиявлення мешканців, – це давало набагато кращий результат, ніж зараз. Адже примусовий поділ без урахування місцевих особливостей та спроможності самофінансування, який Кабмін здійснив торік, призвів до появи неспроможних громад. Партія «Пропозиція» у своїй виборчій програмі задекларувала, що громади повинні забезпечити ефективне управління та сталий розвиток. То ж логічно, що вже зараз з’являються ініціативи щодо їх укрупнення. І цей процес неминучий» – заявив Ігор Каширін.

Відповідно до нового територіального устрою змінилось управління на місцях. І місцеві чиновники в новостворених громадах потребують навчання для кваліфікованого керування громадами, управління бюджетними коштами тощо, вважає депутат-пропозиціонер:

«Тому механізм впровадження реформи потребує значного доопрацювання: держава має сприяти розвитку можливостей для самофінансування громад і наповнення місцевих бюджетів, а також приділяти більше уваги навчанню нових управлінців».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia