Українське законодавство в сфері мовної політики в освіті повністю враховує інтереси нацменшин – Дніпровська пропозиціонерка-педагог Антоніна Змієнко

Антоніна Змієнко, депутатка Дніпровської районної ради, фракція ПП “Пропозиція”

В День української писемності та мови в голосовому чаті Телеграм-каналу відбулось засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Скільки мов повинен знати українець?», на якому йшлося про мовну політику України.

Директорка середньої школи № 21 міста Дніпра, депутатка Дніпровської районної ради від партії «Пропозиція» Антоніна Змієнко вважає, що держава повинна насамперед піклуватися про достойне вивчення державної мови. І, безперечно, заохочувати молодь до вивчення іноземних мов. На її думку, нинішнє покоління значно краще володіє українською мовою, адже нині всі комунальні заклади освіти викладають предмети державною мовою. Водночас у багатонаціональному Дніпрі є частина шкіл, які сповна використовують мовне законодавство в галузі освіти.

«Українське законодавство в сфері мовної політики повністю враховує інтереси нацменшин. Відтак для них, зокрема, російськомовних учнів, в початковій школі організоване викладання рідною мовою. А для представників корінних народів, насамперед кримських татар, законодавство дозволяє здобувати середню освіту рідною мовою із ґрунтовним вивченням української. Між тим, держава повинна створювати умови для того, щоб молодь знала якомога більше мов, тому що світ зараз відкритий. Тож кожна школа може прийняти свою освітню програму і запровадити декілька іноземних мов для вивчення, залежно від навчального плану. Цю можливість нам надала децентралізація, яку підтримує партія «Пропозиція», – додала голова педагогічної ради при міському голові Дніпра.

Антоніна Змієнко також зауважила, що оскільки Україна вибрала європейський вектор розвитку і закріпила його в Конституції, то слід стимулювати насамперед вивчення мов Європейського Союзу. На її погляд, найбільш перспективними є англійська та німецька.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia