Українське військо досі багато в чому тримається на волонтерах та місцевих громадах – пропозиціонерка з Дніпра Юлія Дмитрова

Юлія Дмитрова, молодший лейтенант запасу, активістка ПП “Пропозиція”

Контрактна армія – це єдиний шлях для професійної армії, яка буде якісно і ефективно захищати державу, вважає волонтерка, заступниця директора Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія Дмитрова. Але з’явиться професійне військо після того, як Міністерство оборони почне повноцінно виконувати свої функції, заявила вона під час засідання ПРОпозиціонери Клубу, присвяченого проблемам системи оборони України.

Нині Міноборони не виконує на 100% функції із забезпечення військових частин усім необхідним, особливо, на передовій. Тож іноді вони й досі тримаються на волонтерах та територіальних громадах, стверджує пропозиціонерка.

«Люди йдуть служити, тому що вони хочуть і можуть захищати країну, але умови такі, що вони невдовзі тікають з контракту. І це вже не кажучи про необхідність розвивати армію – купувати нову бронетехніку, безпілотні апарати тощо. Це ненормально на сьомому році війни. Ми маємо захищати себе, тому розвиток високомобільної високотехнологічної військової підготовки має бути тільки за рахунок дуже великого фінансового вливання. Окрім того, повний перехід на контрактну армію можливий тільки тоді, коли буде розгорнута система територіальної оборони та резерву, в рамках якої всі будуть періодично проходити відповідну підготовку. Для цього треба докласти зусиль, щоб кожен громадянин хотів її проходити, як в інших країнах, які воюють вже багато років. Для цього, зокрема, потрібна й відповідна політична воля. Партія «Пропозиція» наполягає на радикальних кроках в цьому напрямку», – сказала Юлія Дмитрова.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia