Українська економіка не зростає, зокрема, і через нереформовану судову систему – чернівецька пропозиціонерка Тетяна Шепелько

Тетяна Шепелько, депутатка Чернівецької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Правник та депутатка Чернівецької міської ради від «Пропозиції» Тетяна Шепелько в ефірі ПРОпозиціонери Клубу розповіла про недоліки нинішньої судової системи та негативні наслідки, які несе зволікання з проведенням реформи цієї галузі.

Пропозиціонерка констатувала, що нині в Україні не завершена ані судова, ані прокурорська реформи, а адвокатська спільнота вимагає змін, які теж давно назріли. Для юристів в судовій системі найбільшою проблемою є наявність великої кількості недоброчесних суддів, які попри процеси люстрації, переатестації і кваліфікаційних процесів залишились на своїх місцях.

«На жаль, судові процеси вершаться не іменем України і буквою закону, а телефонним правом, яке було завжди в Україні. Про це треба чесно говорити. Жодна з дисциплінарних скарг, які я писала на суддів, не була розглянута Вищою радою правосуддя з формальних підстав. І кожен правник це підтвердить. Тож якщо Вища рада правосуддя і справді не буде сформована незалежними міжнародними експертами, не будуть притягатися до дисциплінарної відповідальності судді, які почуваються безкарними, українці не матимуть відчуття справедливості, а їхнє право на чесне правосуддя залишиться лише на папері. Ба більше – через корумповану і багато в чому непрофесійну судову систему Україна втрачає економічно – жоден чесний інвестор в таких умовах працювати не буде. Бо безглуздо вкладати гроші в бізнес, а потім отримувати від конкурента судове рішення, яке він може купити і дійти аж до Верховного Суду», – додала Тетяна Шепелько.

Вона також висловила сподівання, що нинішня судова реформа, ініційована Президентом, буде завершена. Але зауважила, що голова держави хоча й робить кроки їй назустріч, втім іншими своїми діями топить реформу і поглиблює судову кризу. Чого, мовляв, тільки вартий указ про звільнення Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду України, який може бути скасований Верховним Судом.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia