Українська армія потребує більш кардинальних змін, а не зміни назви військкоматів – чернівецький депутат-пропозиціонер С. Руденко.

Степан Руденко, депутат Чернівецької міськради, голова обласної організації ПП “Пропозиція”

Голова Чернівецької обласної організації ПП «Пропозиція» і депутат тамтешньої міськради Степан Руденко прокоментував новації у військовій службі, запроваджені Верховною Радою.

«Довгоочікувану військову реформу дехто називає «кінцем ери військкоматів». Але до суттєвих змін у формуванні армії вона не призвела. Фактично змінять лише вивіски без зміни суті призовної роботи. Всі функції і завдання військових комісаріатів, а також процедури їх виконання у новостворених територіальних центрах не змінилися. Крім того, не ліквідовано й паперовий облік військовозобов’язаних громадян і призовників. Адже ведення відповідного Єдиного державного реєстру здійснюється не замість паперового обліку, а додатково до ведення звичайних особових справ призовників та облікових карт», – пояснив керівник Чернівецького обласного осередку «Пропозиції».

Він також зазначив, що збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію, звичайно, посилює відповідальність. Однак новий закон не передбачає стимулів для розвитку контрактної служби, становлення професійної армії. Окрім того, суспільство занадто чутливо може зреагувати на новий вид військової служби – призов осіб із числа резервістів в особливий період. Адже чіткого визначення, скільки разів призиватимуть резервістів, немає. Така ситуація ставить у нерівні умови військовозобов’язаних, які перебувають у резерві, та тих громадян, які свого часу з різних причин не були призвані на строкову службу.  Роботодавці при працевлаштуванні будуть зацікавлені віддавати перевагу тим, хто не підпадає від призов резервістів, вважає політик.

При цьому, Степан Руденко додав, що реформа військкоматів привела у відповідність призовну систему до нового адміністративного устрою України, розпочала діджиталізацію процесів військового обліку. «Втім наша пропозиція полягає у здійсненні чітких кроків до формування більш сучасної, боєздатної, професійної армії, здатної ефективно реагувати на виклики сьогодення», – підсумував депутат-пропозиціонер.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia