Україні потрібен розумний протекціонізм і перегляд ввізних мит – секретар міськради Кропивницького О.Колюка

Олег Колюка, секретар Кропивницької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Олег Колюка, обраний до Кропивницької міськради від партії «Пропозиція» вважає, що для розвитку економіки потрібен не лише зважений протекціонізм, а й коригування нормативної бази, яка гальмує цей процес.

На думку, пропозиціонера, слід врахувати, що вітчизняний виробник не може ефективно конкурувати, наприклад, з Еквадором у виробництві бананів. І майже напевно у сегменті дешевого трикотажу навряд чи варто залучати значні ресурси, намагаючись «перемогти Китай». Адже це якраз один з тих випадків, коли дешевий імпорт цілком допустимий для вирішення соціальних питань. Проте для галузей, які можуть бути точками росту та драйверами розвитку, держава може та й мала б чимало зробити. І мова навіть не про те, що правила СОТ, інших союзів та зон вільної торгівлі не завжди справедливі.

«Йдеться передусім про абсурдні речі, які є в нормативній базі самої України, які давно варто було б скоригувати в інтересах національної економіки. Елементарний приклад – митний тариф, яким передбачено мито від 5% до 20% на ввезення виробничого обладнання, більша частина з видів якого не виробляється в Україні –  сучасні металообробні верстати, наприклад. Це ставить в нерівні умови вітчизняні наукоємні галузі з європейськими. Зокрема, в Кропивницькому на машинобудівних підприємствах задіяно кілька тисяч містян, вони є одними з найбільших у місті платників податків. Інвестуючи в технічне переоснащення підприємств в рази дорожчий кредитний ресурс, ніж у країнах-імпортерах аналогічної продукції, наші компанії втрачають додаткові мільйони на оплату ввізного мита на кожній одиниці обладнання», – констатував Олег Колюка.

За словами політика-пропозиціонера, на тлі постійних розмов про безперспективність сировинної економічної моделі та необхідність розвитку виробництва з високим рівнем доданої вартості промисловці роками буквально благають про перегляд митного тарифу. Та поки безрезультатно.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia