Україна не засвоїла уроків Грузії і теж стала ціллю Росії – депутат-пропозиціонер з Дніпропетровщини Павло Хазан

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Дніпропетровської обласної ради від партії «Пропозиція» Павло Хазан взяв участь у черговій дискусії ПРОпозиціонери Клубу на тему «Чужа війна. Як Україна реагує на територіальні конфлікти у світі». На його думку, офіційний Київ не завжди правильно демонструє позицію держави щодо геополітичних суперечок.

Пропозиціонер переконаний: дипломатія – це дуже серйозне мистецтво. І від того, наскільки фаховими є дипломати, профільний міністр і, звичайно, президент, у якого функція, перш за все, представляти державу на міжнародній арені, залежить і позиція нашої держави в світі. Отже, в різних конфліктах, маючи різні стосунках з країнами, різні альянси і союзи, не можна мати якусь універсальну формулу чи універсальний підхід. В кожному конкретному випадку – це набір різних критеріїв та серйозна аналітика.

Водночас, деякі ситуації Україна розцінила не зовсім правильно та адекватно, вважає Павло Хазан:

«Я вважаю, що реакція на російське вторгнення в Грузію у 2008 році – це велика ганьба для тодішнього українського керівництва. Для мене цілком очевидно, що Україна мала б чітко підтримати Грузію і сприяти тому, щоб її активно підтримували країни Європи. Натомість Верховна Рада відмовилась проголосувати за постанову про визнання подій у Грузії агресією з боку Росії. Не можна було також дати Кремлю використовувати Чорноморський флот в цьому конфлікті. Відтак Україна не засвоїла уроків Грузії і теж стала ціллю Росії».

Депутат від «Пропозиції» також додав, що влада тоді не активізувала зближення з НАТО та не взялася за розвиток власної армії. За Януковича Україна оголосила свою позаблоковість, а сам він уклав з президентом Медведєвим “Харківські угоди” й продовжив перебування російської бази в Криму в обмін на газову знижку. Саме питання флоту експерти називають однією з головних помилок України. Через рік після агресії в Грузії Москва змінила законодавство про застосування армії для захисту громадян Росії і військових баз за кордоном, що дозволило окупувати Крим.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia