Україна не програє Росії інформаційну війну, але нам є, над чим працювати – чернівецький депутат-пропозиціонер Михайло Шкурей

Михайло Шкурей, депутат Чернівецької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

У голосовому чаті Телеграм-каналу відбулося чергове засідання ПРОпозиціонери Клубу, присвячене темі посилення інформаційної оборони країни. Депутат Чернівецької міськради Михайло Шкурей переконаний: за роки війни Україна навчилась успішно воювати з російським агресором у інформаційній сфері.

Пропозиціонер, який багато років працює в ІТ-сфері, розповів, що кілька років тому спільно з Чернівецьким обласним управлінням СБУ реалізували вельми цікавий проект. Через соціальні мережі команда експертів провела дослідження серед айтішників. Їм поставили завдання виявити потенційні загрози зі сторони Росії в кіберпросторі, а також встановити масштаби впливу просійських засобів масової інформації на українців.

“Ми побачили стабільний спад інтересу до нас, українців, в питаннях DoS-атак, хакерських дій, в питаннях пропаганди через соцмережі. Тому що зворотного ефекту і позитивного результату агресор не бачить, його немає. Українці, особливо молодь, патріотично-орієнтовані. На прикладі Чернівців, настрої в якому я відстежую з 2014 року, можу також з усією впевненістю сказати про позитивний прогрес. Яскравим прикладом успішної протидії РФ у інформаційній сфері є також висока довіра громадянського суспільства України до власних Збройних Сил. Окрім того, попри інформаційну агресію РФ проти України, 71 % українців як вважали, що у нас іде війна з російськими окупантами, так і продовжують так вважати. Тож, на мою думку, Стратегія інформаційної безпеки України, яку нещодавно схвалив Кабмін і затвердила РНБОУ, допомагатиме цьому процесу. Необхідно лише створити для цього серйозну матеріальну та кадрову базу, щоб проводити інформаційну політику на вищому експертному рівні”, – зауважив Михайло Шкурей.

Водночас він додав, що проблемою залишається відсутність доступу до українських медіа для тих громадян, які знаходяться на окупованих територіях. Це, насамперед, телебачення та радіомовлення, які там найчастіше просто технічно не доступні.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia