Україна може повністю перейти на «зелену» енергетику до 2060 р – А.Дяченко

Андрій Дяченко, голова фракції ПП “Пропозиція” у Каховській міськраді, співзасновник партії

Співзасновник партії «Пропозиція», лідер фракції у Каховській міськраді Андрій Дяченко у день 35 роковин Чорнобильської катастрофи розповів про власне бачення розвитку енергоринку України.

Держава повинна визначити, куди ми рухаємося в енергетичному секторі, прийнявши чітку енергетичну стратегію до 2050 року, заявив пропозиціонер. Ми експлуатуємо те, що залишилося ще з радянських часів. Фактично, нові потужності електрогенерації побудовано лише у відновлюваній енергетиці. Наш ринок недосконалий — хоча конкуренція, нібито, існує, але в кожному сегменті встановлено верхні цінові обмеження. Політик також вважає, що іншого шляху розвитку для енергетики України, ніж «зелений» перехід, немає. Економіка, екологія, політика – все на боці цього процесу. Попри всі перепони, 100% відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) в Україні буде досить скоро.

«Навряд чи ми встигнемо це зробити до 2050 року, як планує Європа, бо зараз ми від неї суттєво відстаємо. Проте зробити це до 2060 року для нас абсолютно реально. А відтягувати вирішення цих питань і ховати голову в пісок — це позиція страуса. Потрібно реально оцінити графік виведення з експлуатації об’єктів традиційної електрогенерації, взявши до уваги надзвичайну небезпеку аварій на енергоблоках АЕС, прийняти чітку стратегію та дати інвесторам у ВДЕ можливість продовжити інвестування у сектор енергетики України», – підкреслив Андрій Дяченко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia