Україна має не захищати власну продукцію за кордоном, а допомагати робити її конкурентною – депутатка Житомирської облради І.Костюшко

Ірина Костюшко, голова фракції ПП “Пропозиція” в Житомирській обласній раді

Голова фракції партії «Пропозиція» в Житомирській облраді та керуючий власник агрокомпанії «Зоря» Ірина Костюшко взяла участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу на тему «Як Україна відстоює права на зовнішніх ринках».

На думку пропозиціонерки, держава не повинна кидати всі сили на захист вітчизняного виробника за кордоном – все має регулювати ринок і здорова конкуренція. Влада, перш за все, повинна створювати умови для розвитку бізнесу.

«Немає нічого страшного в  тому, щоб держава надавала дотації агробізнесу. Зрештою, це наша експортна основа. Але дотації мають бути обгрунтованими і справедливими. Приміром, в Німеччині дотаційна програма державної політики для аграріїв виходить з урахуванням двох методологій. Перша – це консультативна просвітницька робота: вони навчають фермерів та аграріїв, які заходи слід вживати для збереження ґрунтів. Друга –  економічна: для отримання дотації кожен повинен дотримуватись 3 правил – два з них стосуються ерозії ґрунтів, а третє полягає у дотримуванні сівозміни», – зазначила Ірина Костюшко.

Депутатка від «Пропозиції» також підкреслила, що слід не тільки стимулювати експорт, а сприяти внутрішнім інвестиціям. Тоді до нас прийде і іноземний інвестор. Особливу увагу слід звернути на українські стартапи. А ще держава має думати не стільки про захист експорту, як про захист від імпорту.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia