У Житомирі побудують перший в Україні завод глибокої переробки сміття: уже є дозвіл на будівництво

У Житомирі буде збудований перший в Україні завод глибокої переробки сміття. Компанія-інвестор уже отримала дозвіл на будівництво. Про це повідомив міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин.

«Півтора роки зайняв процес отримання усіх дозвільних документів. Це буде перший в Україні завод із глибокої переробки твердих побутових відходів. Такі проєкти не робляться швидко», – написав Сергій Сухомлин у себе в ФБ.

Він зазначив, що ще два роки тому місто уклало інвестиційну угоду із фірмою, яка взялась реалізувати такий масштабний проєкт у Житомирі, і уже отримало від цього зиск.

«Компанія, яка будуватиме завод, зареєстрована у Житомирі. Поки тривало отримання необхідних дозволів — фірма заплатила до міського бюджету 2 мільйони гривень податків», – зауважив мер Житомира.

За його словами, проєктна вартість будівництва складатиме 9 мільйонів євро, а фірма вже інвестувала 1,5 мільйони євро в обладнання хорватського виробництва та підготовчі роботи.
Міський голова наголосив, що такий проєкт – це нові робочі місця для житомирян.

«Буде створено 200 робочих місць. Початкова потужність заводу — 85 тис. тонн переробки сміття на рік», – каже Сергій Сухомлин.

Сергій Сухомлин підкреслив, що навантаження на сміттєвий полігон після будівництва заводу зменшиться на 90%.

«На заводі запустять повноцінне сортування сміття, виготовлятимуть компост. Технологія екологічна і не передбачає жодного спалювання», – зазначив Сергій Сухомлин.

Він повідомив, що згідно з проєктом завод має запуститися вже у 2022 році.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia