У переселенців такі ж права і обов’язки, як і в інших громадян України – дніпровська пропозиціонерка Ю.Дмитрова

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція”

У соцмережі Clubhouse відбулось чергове засідання PROпозиціонери Club на тему «Права і обов’язки переселенців. Хто, кому і що винен?»

Лише соціально незахищені особи з категорії внутрішньо переміщених осіб перебувають під особливою увагою держави і місцевої влади. Працездатні переселенці навіть не звертаються по відповідну довідку – вони самостійно все починають з нуля: орендують житло, шукають роботу, започатковують бізнес. І наша пропозиція владі така: мінімум – не заважати, максимум – сприяти їм. Про це в ефірі Clubhouse розповіла волонтерка, активістка партії «Пропозиція», а нині заступник директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юля Дмитрова.

«Є така категорія, як учасники АТО з числа переміщених осіб, які захищали незалежність України і мають відповідний статус. І лише вони за 280-ю постановою КМУ можуть стати на квартирний облік та отримати житло. Це те, що поки що не можуть зробити всі інші категорії з довідкою внутрішньо переміщених осіб. Попри те, що закон це передбачає, а от механізму його реалізації немає – як створити відповідний фонд соціального житла, де взяти кошти на це і так далі. Наша пропозиція полягає в пошуку відповіді на це питання», – наголосила дніпровська пропозиціонерка.  

Юлія Дмитрова також зауважила, що після того, як торік переселенцям дали можливість брати участь у місцевих виборах, вони почали почуватися повноцінними мешканцями міста чи села, куди змушені були переїхати. І зауважила, що культурна асиміляція – це особиста справа кожної людини, незалежно від регіону походження.

Підписуйтесь на PROпозиціонери Club, долучайтесь до дискусій:

https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia