У наступному парламенті може з’явитися нова політична сила «Пропозиція», – політологи

Партія «Пропозиція» має усі шанси бути представленою у наступному парламенті. Результати місцевих виборів показали високий рівень довіри до її представників. Партія стала номером 1 серед 121 партії, яка брала участь у місцевих виборах, за кількістю мерських крісел в обласних центрах. Її кандидати Андрій Райкович у Кропивницькому та Сергій Сухомлин у Житомирі перемогли у першому турі. Олександра Сєнкевича в Миколаєві підтримали майже 60% виборців, а Борис Філатов у Дніпрі набирає майже 80% голосів.

«Краща соціологія – це вибори. Це відображення реальної ситуації і громадських настроїв. Вже можна зробити висновок, що партія «Пропозиція» зайняла нішу і впевнено себе зарекомендувала», – говорить політолог Олександра Решмеділова.

Попри те, що партія «Пропозиція» не вела масштабної загальноукраїнської кампанії її представники працюватимуть в органах місцевого самоврядування в 14 областях, при чому партія представлена на Сході і Заході, Півночі і Півдні. За кількістю отриманих депутатських мандатів у радах різного рівня «Пропозиція» увійшла в топ-10 переможців виборів.

«Пропозиція» ухвалила рішення сконцентруватись у містах і ОТГ, де перспективні кандидати були готові до командної роботи. Партія не вела боротьбу за так званий агрегований рейтинг по країні, сконцентрувавшись на конкретних цілях у заздалегідь визначених “містах-плацдармах”. Завдання максимум далі –  готуватись до дострокових парламентських виборів, які судячи з останніх подій невпинно наближаються», – каже  політолог Віктор Таран.

На думку політологів, кооперація на горизонтальному рівні та зростаюча довіра до місцевого самоврядування відкривають для партії гарні парламентські перспективи.

«Політичний клас себе дискредитував тому, що ні зміна облич, ні зміна влади опозицією не призводить до зміни політичної системи і покращення якості влади. Альтернативу пропонує політична партія «Пропозиція» і, враховуючи високий рівень підтримки лідерів місцевого самоврядування, які до неї увійшли, та конструктивну позицію політсили, вона може мати гарні перспективи на майбутніх парламентських виборах», – каже політолог Владислав Дзівідзінський.

За словами експертів, прихід у політику такої партії, як «Пропозиція»,  здатен змінити її якість.

«Серед непарламентських партій цікавою є партія «Пропозиція». Вона  може перерости в майбутньому у парламентську партію. І ще побачимо, чи не виявиться це все історією створення нового ліфта формування політичної еліти загальнонаціонального рівня. Ми відходимо від схематозу, від медіапроєктів, і переходимо в іншу, більш авторитетну вагову категорію — процес формування політичної еліти. У мене є певний оптимізм стосовно цього», – говорить завідувачка відділу розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень  Ірина Павленко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia