У мене дежавю з 2015 роком. Знову перед виборами масові кримінальні справи, обшуки в усіх меріях України, – Філатов

СБУ і ГПУ розпочали кримінальні провадження практично по всіх муніципалітетах України за підробленими доказами, замість того щоб розслідувати діяльність сепаратистів. Про це він сказав у коментарі «Цензор.НЕТ».

«Це чітке відчуття дежавю. Знову масові кримінальні справи, обшуки. Це роблять Генеральна прокуратура і СБУ. Заступник генпрокурора три місяці сидить у Дніпрі й порушує кримінальні справи. Тобто за 5 років нічого не змінилося».

Slider image

«Наведу приклад. Півроку тому я виклав на YouTube інформацію про те, що мерія розкрила аферу, як ОЗУ вкрало землю за підробленими червоними актами (актами на земельну ділянку. – Ред.). Усі документи ми передали до правоохоронних органів. Розпочали кримінальне провадження, де мерію визнали потерпілою стороною. Півроку нічого не робили, а в п’ятницю до нас прийшли з обшуком у цій кримінальній справі. Ось тільки вони вилучають документи, які жодним чином не стосуються її».

«Ми спілкуємося з багатьма мерами, – додав Філатов. – Бачить там 100 кримінальних справ, там 100 кримінальних справ… В основному цим займається СБУ. Якщо взяти статистику по всіх муніципалітетах, то думаю, що СБУ порушила понад тисячу кримінальних справ. Скажіть, а у країні, що воює, це нормально? Нехай вони скажуть, скільки справ вони порушили проти сепаратистів. Тобто наші спецслужби в основному займаються муніципалітетами».

«У нас із цього приводу чимало запитань до Віталія Кличка. Чому він як голова Асоціації міст не запитає у Баканова про це? Потрібно просто звести статистику щодо всіх міських голів з Асоціації, щоб зрозуміти, що в кожної мерії сидять співробітники СБУ. У Вінниці вони займаються сіллю, у Дніпрі – Зеленбудом, у Кропивницькому – зовнішнім освітленням. Хіба це завдання спецслужб?».

Згідно з останніми результатами опитування СОЦІС, у Дніпрі партія «Пропозиція» може отримати майже 22%, «Слуга народу» – 23%. На запитання, з ким «Пропозиція» може сформувати коаліцію, Філатов відповів:

«Я з першого дня своєї каденції говорив про те, що в місцевих радах партії не потрібні. Місцеві ради не повинні виконувати розпорядження партійних офісів. Коли була блокада Донбасу, половина міськради Дніпра проголосувала за блокаду, половина – проти. І один депутат одного разу проголосував за, а вдруге – проти, він роздвоївся. Я на це рішення наклав вето, тому що місцеві ради не повинні займатися такими автономістськими рішеннями. Ось зараз усіх депутатів загнали в імперативний мандат. Будуть їм давати завдання від партійних офісів. Тоді як депутати повинні займатися каналізаціями і внутрішньоквартальними дорогами».

«Тому в усіх мерів проста позиція: за територіальну громаду або проти. Тож головне, щоб депутати відстоювали інтереси міста, а не займалися політичними спекуляціями».

Філатов зазначив, що як партія другого вибору «Пропозиція» має 6%. На сьогодні в політсилі понад 20 мерів.

«Нашу партію люди поміж себе назвали “партією мерів”. Але ми політсила місцевого самоврядування. Наша команда складається не тільки з мерів, а й із депутатів місцевих та міських рад. У деяких регіонах ми не репрезентативно представлені. Але ми працюємо».

Джерело: Цензор.НЕТ

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia