У Марганці пройшов круглий стіл на тему здобутків команди партії «Пропозиція» в розвитку сфери освіти

Джерело : Proposition.org

Кінець липня у Марганці відзначився засіданням круглого столу. Команда партії «Пропозиція» знайомила гостей та представників місцевих ОТГ зі здобутками у сфері освіти.

Школа, де хочеться навчатись

Зокрема, наочною демонстрацією дії децентралізації став ремонт у школі №7, який розпочався ще у 2018 році. Сьогодні це сучасна школа європейського рівня, де запроваджено енергоефективні технології. Закладу, який збудували у повоєнні роки, більше 70 років.

Весь цей час проблеми тут тільки накопичувалася: протікав дах, у вікнах були щілини, а через застарілу систему опалення у класах було холодно. Після реконструкції школа стала доступною для дітей з особливими потребами. Для них облаштували пандус, на першому поверсі працюють ресурсна кімната й медіатека, є спеціально облаштована вбиральня.

Міський голова Олена Жадько наголосила, що у місті вже 5 шкіл з десяти отримали подібну реконструкцію. Кошти – обласні, міські та грантові. Наприклад, шоста школа реконструйована виключно за рахунок міського бюджету.

«Якихось пріоритетів не було, ми звернули увагу на ті заклади освіти, де ситуація була критичною. Сьома школа найстаріша, цю територію ми хотіли оживити, адже Марганець місто «розтягнуте» – воно на колишніх копальнях, тут перші були поселення і копальні – Городище і Максимівка».

Прокопець Галина Леонідівна, директор школи №7

«У нашій школі здобувають знання 304 дитини мікрорайону Максимівка, викладають 23 вчителі.  Зміни просто фантастичні! Я бачила школу і до ремонту. І можу сказати, що бути директором такої школи – просто щастя.  Тепер у кожному класі є інтерактивні дошки, проектори, ноутбуки, комфорті умови навчання. Кожен вчитель швидко освоїв новітні технології, а наші учні всі ці зміни сприйняли позитивно. Їм стало справді цікаво вчитися, адже інтернет дає необмежені можливості!» – зазначає вона.

Незавершеним залишається лише стадіон школи, адже обласна влада періодично змінювала строки реалізації і вартість будівництва об’єкту. Фінансування, закладене на цей рік в обласному бюджеті, зняли взагалі.

Таким мав бути стадіон

«Тепер я актуалізую питання встановлення паркану, адже з першого вересня тут будуть діти, і ми не хочемо ризикувати», –  каже міський голова.

Нове життя отримав і парк у центрі міста, площі. Ремонтується сквер Шевченка, відновлено музей та клуб «Дніпро» у стилі open-space.

Ми переможемо і втілимо свої плани!

Кострикіна Валентина Василівна, начальник відділу освіти Марганецької міської ради наголосила, що пріоритету в плані освіти немає, будь-які громадські організації можуть подавати проекти на конкурс «Громадський бюджет» у Марганці.

«Для нас немає перешкод, це девіз нашого мера і усієї команди партії «Пропозиція»! Все, що зроблено за цей період вже вражає. 5 шкіл вже відремонтовано, попереду ще багато планів.  Родзинка, яка з’явилась з новою командою – це «Громадський бюджет». Результат є і є заклади, які виграти декілька проектів. Протягом 3 років ми отримуємо кошти у рамках проекту «Нова українська школа», але кожна третя парта  – це місцевий бюджет, який також складає велику частку цього фінансування – меблі, дидактичний матеріал, комп’ютери. Вже облаштовано 7 ресурсних кімнат. Інклюзивна освіта  – у нас 44 учні: школярі і 7 дітей в групах дошкільного навчання. У місті існує і інклюзивно-ресурсний центр, який складається з 5 облаштованих сучасних кімнат. Загалом, ми відчуваємо величезну підтримку міської влади, це те, чого не вистачало раніше! І ми впевнені, що попереду ще більше змін з командою «Пропозиції»», – сказала вона.

Міняйло Ірина Іванівна, секретар міської ради підкреслила, що конкурс «Громадський бюджет»  було започатковано ще у 2016 році у Марганці.

«Щороку все більше марганчан долучаються до конкурсу, практика минулих років дозволила побачити позитивні результати реалізації проектів. У місті було 15 ОСБББ, а наразі – 200!  І з 1 липня у Марганці стартував прийом проектів від активних громадян на конкурс «Громадський бюджет». Ми завжди підкреслюємо, що це чудова можливість для марганчан взяти безпосередню участь в управлінні містом, скерувати бюджетні кошти на потрібні та важливі справи. Прийом проектів триватиме до  31 серпня. Після цього вони будуть проаналізовані й опрацьовані профільними спеціалістами.  Загальний обсяг бюджету конкурсу на 2021 рік складає до 3 млн грн. Реалізовувати проекти будуть наступного року. Усіх, хто не байдужий до проблем міста та має своє бачення щодо їх вирішення, запрошуємо взяти участь у конкурсі «Громадський бюджет–2020»! Минулого року, наприклад, фонд складав  3 мільйони гривень, було 54 учасники і 22 переможці»,-  сказала вона.

Дуплій Леся Михайлівна, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів познайомила присутніх з гендерно-орієнтовним бюджетуванням у місті, яке поєднує процеси та засвідчує той факт, що принципи гендерної рівності можуть і мають бути включені у бюджетний процес.

«Це важливо і це впливає на формування збалансованого бюджету! У 2020 році ми  ввели гендерно-орієнтоване бюджетування, до цього 2 роки проводили аналіз стосовно потреби громадян. Вони формувались в  залежності від вікових категорій –  медицина, освіта, дороги тощо. Хочу наголосити, що за цей період не було закрито жодного гуртка. Навпаки – відкрито нові! І з 297 мл бюджету громади нашого міста виділено 197 млн  саме на освіту ! У Марганці загалом навчається 4747 учнів», – сказала вона.

Каленюк Наталія Михайлівна, керуючий справами виконкому, наголосила, що у Марганці розпочато роботу над гендерним паспортом міста.

«Ми займалися вивченням статистики, гендерного бюджетування, започаткували гендерне кафе, де можна проводити зустрічі і вести діалоги.  У місті діє фонд допомоги онкохворим дітям, проводяться тематичні благодійні ярмарки.  Ми декларуємо толерантне і доброзичливее ставлення у місті, свята не  лише календарні, а й цікаві! Щорічні колядки у супермаркетах міста, флешмоби на свята (наприклад, на 8 березня   – мімози та листівки від міського голови), Дні борщу, коли міський голова особисто варить його зі своїх курей чи День пиріжків! Все це життя громади, яка об’єднана однією метою – розбудовою міста та щасливим життям його громадян!»   – сказала вона.

День борщу у Марганці

Валерія Гаркуша, представник міста Кам’янське підкреслила, що партія «Пропозиція» здатна консолідувати та врегулювати усі проблеми місцевого самоврядування, а подібний обмін досвідом дуже потрібний і важливий.

«Круглий стіл обласного осередку партії «Пропозиція»  -це нагода побачити новий досвід, обмінятися думками та ідеями. Ми вдячні за таку можливість, цікавий та креативний підхід до організації!», – сказала вона.

По завершенню заходу міський голова Олена Жадько наголосила, що Марганець відкритий для діалогу та обміну досвіду. А партія «Пропозиція»  – шлях до проводження реформ, втілення амбітних планів кожної ОТГ.

«Місто Марганець –  місто щасливих людей!  Тут живе 51 тисяча жителів. У нашій міський раді – 8% серед депутатів  – це жінки! Це до питання гендерної рівності. А загалом, хочу зазначити, що ми з «Пропозицією» впевнені у своїй перемозі! «Пропозиція» – це кожен з нас! Ми хочемо не політизувати здобутки, а створювати комфортні умови для містян. Я проста вчителька, потім директор, тепер – мер міста.  Переможе той, хто впевнений у собі – і це ми, партія «Пропозиція»!» – сказала вона.

Джерело : Proposition.org

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia