У гонитві за іноземними моделями системи освіти відповідна реформа в Україні зводиться нанівець – чернівецька пропозиціонерка Людмила Краміна

Людмила Краміна, директорка школи №6 м.Чернівці, активістка ПП “Пропозиція”

«Від Макаренка до Монтессорі. Реальна кваліфікація освітян в Україні». Під такою назвою відбулося чергове засідання ПРОпозиціонери Клубу, в якому взяла участь директорка школи №6 м. Чернівці, член Клубу “Успішні чернівчанки”, переможець І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» і активістка партії «Пропозиція» Людмила Краміна.

На жаль, у нашій країні стало вже недоброю традицією, коли реформи у гонитві за моделями передових держав приймаються без відповідної перевірки, непродумано, переконана пропозиціонерка. При цьому дуже часто не враховуються ні наші особливості, ні існуючі традиції і, напевне, не враховується головне – фінансові та організаційні можливості. Поряд із певними позитивними моментами закон породжує і низку проблем, які за завісою пандемії більшість освітян, а тим паче, батьки нинішніх школярів не помітили. І одна із найболючіших тем – це реорганізація закладів освіти, стверджує Людмила Краміна:

«Якщо то ми говоримо про утворення ліцеїв, то закон про освіту передбачав ліцеї, які будуть діяти у містах, де населення не менше 50 тисяч жителів. Школи для цього, відповідно, повинні були мати міжнародні договори, міжнародні угоди. Втім згодом до закону внесли зміни, які нівелювали початкове бачення саме профільних цих закладів», – привела приклад педагог.

Якщо ж говорити про якість української освіти, то за останні півтора року, маючи дистанційну освіту, вона дуже знизилася, вважає Людмила Краміна.  Потрібно багато працювати над цим і мотивувати педагогів для того, щоб вони могли надавати якісні знання нашим школярам.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia