У Дніпрі навчальні заклади вийшли на якісно новий рівень. «Пропозиція» пропонує розширити повноваження освітніх закладів

«Пропозиція» в Дніпрі виступає за розширення повноважень навчальних закладів. Школи повинні мати свої рахунки і власні кошти, які місто виділятиме безпосередньо батьківським комітетам.

Про це розповів міський голова Дніпра Борис Філатов.

«Я завжди підкреслюю, що місцевому самоврядуванню дуже не вистачає реальних повноважень. Якби вони були, ми б мали можливість передавати їх до низу, зокрема на рівні освітніх закладів. Адже кожна школа повинна мати свій рахунок і власні кошти. Міський бюджет готовий виділяти їх безпосередньо батьківським комітетам і директорам, щоб вони не збирали гроші з батьків і могли придбати все необхідне, не звертаючись із заявками до профільного департаменту», — підкреслив мер Дніпра Борис Філатов.

Перед початком нового навчального року в місті презентували муніципальну програму «Безпечна школа». Комплекс передбачає не лише встановлення у навчальних закладах турнікетів і камер відеоспостереження, а й повну інформатизацію управління закладом.

Школярі отримають електронні учнівські квитки — вони слугуватимуть як пропуск до школи, так і проїзний, що дає право на безкоштовний проїзд для дітей у муніципальному електротранспорті (тролейбуси, трамваї, метро) і знижку 25% у маршрутних автобусах.

«Тренінг, який ми провели для керівників закладів освіти, дасть змогу їм краще зрозуміти весь функціонал «Безпечної школи» і розповісти про нього педагогам і батькам. Ми також обговорили з педагогічною спільнотою подальшу роботу. У нас уже зверстаний план на наступні три роки — створений за результатами роботи з педагогічною та батьківською радами, з урахуванням усіх пропозицій і побажань», — зазначив міський голова Дніпра.

Нині система «Безпечна школа» діє вже в 38 навчальних закладах. Іще 40 — у процесі підключення. Далі до програми підключать і решту шкіл. Батьки або опікуни, які пройдуть реєстрацію, завдяки «Безпечній школі» зможуть бачити, коли дитина приходить і йде з занять. Спеціальну анкету можна заповнити онлайн, або звернутися до класного керівника дитини — за паперовою версією. Далі до системи додаватимуть нові модулі — для комунікації дітей, батьків, педагогів.

У НВО №136 «Безпечна школа» працює вже майже рік. Директорка закладу Наталія Євсевська зауважує, що безпека її учнів — головний пріоритет. Навіть якщо дитина забуває свою картку, їй у школі видадуть гостьову перепустку.

«Діти звикли до системи, працівники — теж. Спочатку було непросто, але нам надавали всі необхідні консультації, навчали нас. Ми все опанували за місяць, і все працює. Є контроль з боку керівництва за роботою техперсоналу, педпрацівників. Є контроль батьків», — каже директор школи.

Навчальні заклади також отримують можливість заощаджувати, відмовляючись від послуг приватних охоронних агенцій.

«Раніше ми вимушені були за батьківські кошти наймати охоронця, зараз уся школа — під централізованою охороною. Ми чітко бачимо дітей, які зайшли до закладу. Бачимо, які співробітники о котрій почали свою роботу і коли вони йдуть із будівлі. Є датчики руху. Ми впевнені, що сторонні до закладу не потраплять, і що школа, яку ми поставили на сигналізацію — під захистом. Ми заповнюємо електронні щоденники. Це повна інформатизація управління закладом», — ділиться досвідом директор НВК №139 Владислав Полушкін.

Також Борис Філатов наголосив, що впродовж останніх п’яти років у школах міста було проведено колосальний обсяг роботи. Насамперед це комплексні будівництва та запровадження енергоощадних технологій, які місто запускає у співпраці з міжнародними фінансовими установами. У Дніпрі системно оновлюють загальний простір шкіл: санвузли, харчоблоки, стадіони та спортивні майданчики. Також змінили систему харчування і зробили її більш якісною.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia