У Богуславі, зокрема, і завдяки пропозиціонерам, вдалося відстояти пологове відділення

Віктор Коломієць, голова фракції партії “Пропозиція” у Богуславській мійській раді

На Київщині завдяки наполегливій позиції депутатської групи «Богуславщина», до якої входять і представники фракції партії «Пропозиція», у місцевому бюджеті знайшли кошти для фінансування пологового відділення, яке опинилося на межі закриття.

Про те, що пологове відділення Богуславської лікарні знаходиться на межі закриття, на початку січня громаді розповіла місцева радіостанція «Богуслав-FM», яку очолює лідер місцевого осередку партії «Пропозиція», депутат міської ради Віктор Коломієць.

На початку року головний лікар лікарні, депутат міськради від партії «За майбутнє» Сергій Унгурян попередив весь колектив про заплановане звільнення 15 працівників та закриття акушерського відділення. А все через меншу кількість пологів, ніж потрібно – згідно з постановою Кабміну, Національна служба здоров’я укладає договори щодо надання медичної допомоги при пологах з лікарнями, які за рік надали допомогу щонайменше 150 породіллям. Втім, через бюрократичні процеси торік відділення не працювало 2 місяці, що й вплинуло на кількість пологів – їх було 133.

«Ми не знаємо, чому керівник лікарні вчасно не зреагував на ситуацію і не доніс інформацію до депутатів міськради. Адже ми могли б ухвалити програму щодо заохочення породіль народжувати саме у нашій громаді. На кшталт прикладу Мени на Чернігівщині, де тим жінкам, які вирішували користуватися послугами місцевого пологового будинку, виплачували по 2000 грн. Зараз же наша депутатська група, куди входять представники ще двох політичних сил, домоглася вирішення ситуації, але набагато більшим коштом місцевого бюджету – піврічне утримання пологового стане громаді в 1 мільйон 300 тисяч гривень», – розповів голова фракції «Пропозиція» у Богуславській міській раді Віктор Коломієць.

Водночас він висловив сподівання, що відповідну домовленість між керівництвом громади та депутатською групою підтримає профільна комісія та затвердить сесія міської ради.

Водночас голова депутатської групи «Богуславщина» Юрій Лелека зауважив, що депутати також очікують на пропозиції лікарні, зокрема, акушерського відділення, щодо практичних шляхів збереження відділення та персоналу у подальшому.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia