Треба чітко розрізняти так званих місцевих князьків і ефективних керівників успішних громад – секретар Кропивницької міськради Олег Колюка

Олег Колюка, секретар Кропивницької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Секретар Кропивницької міської ради, обраний від політичної партії «Пропозиція», Олег Колюка взяв участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему «Місцеві князьки: як боротися з цим явищем і чи варто це робити взагалі», де йшлося, зокрема, і про підписаний нещодавно так званий антиолігархічний закон.  

Децентралізації, безумовно, це дієва і потрібна реформа. Адже усім відомо, що сильні громади – це сильна держава, процитував депутат головне гасло партії «Пропозиція». На його думку, після запровадження децентралізації спостерігається багато позитивних змін в громадах. Відтак всі розмови довкола політичного посилення місцевих еліт – це прояв страху центральної влади втратити свій вплив.

«Такі дискусії є штучно створеними, щоб поставити під сумнів ефективність реформи децентралізації і, можливо, таким чином знову звернути в бік централізації. Я також вважаю, що треба чітко розрізняти так званих місцевих князьків і ефективних керівників успішних громад. Перші і справді існують. Це люди, які виключно у власних корисних інтересах використовують ресурси громади. І таким чином мають значний політичний вплив на рівні сіл, селищ, міста, районів чи областей. Але вони були і до децентралізації. І тут питання більше до правоохоронних, антикорупційних, контролюючих органів, вплив на які має якраз центральна влада. Потрібно також відрізняти місцевих царьків і представників легального місцевого бізнесу, який навпаки є основою економіки громад через створення робочих місць, сплату податків, соціальну відповідальність, державно-приватне партнерство і так далі. Якщо на місцях будуть розумні порядні люди, то співпраця локального легального бізнесу і громади може бути взаємовигідною. Бо легальний бізнес зацікавлений в сильній розвиненій громаді, а фундаментом успішної громади є якраз легальний бізнес. Зміна ж місцевої політичної еліти лежить виключно у площині виборів», – впевнений Олег Колюка.

Прикладом такої співпраці і є Кропивницький, додав пропозиціонер. Міський голова Андрій Райкович був обраний міським головою ще у 2015 році і прийшов із бізнесу. І цей бізнес був і є соціально–відповідальним, легальним і може слугувати прикладом того, як бізнес може ефективно, успішно, взаємовигідно на законних підставах взаємодіяти із органами місцевого самоврядування, зауважив він. Нагадаємо, у 2020 році співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Райкович був переобраний міським головою Кропивницького на новий термін. Перемогу він здобув у І турі, отримавши підтримку 53,5% виборців.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia