Свята в Україні мають слідувати світовим трендам – пропозиціонер з Дніпропетровщини П.Хазан

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, фракція ПП “Пропозиція”

В голосовому чаті Телеграм-каналу відбулося чергове засідання ПРОпозиціонери Клубу. Цього разу учасники обговорювали питання мультикультурності в Україні. Зокрема, відзначення свят національних меншин.

Мультикультуралізм – це не лише терпимість щодо культурного розмаїття, а й законодавче визнання прав расових, релігійних і культурних груп в Україні, наголосив депутат Дніпропетровської обласної ради від «Пропозиції» Павло Хазан. Втім чи потрібно встановлювати додаткові свята для інших релігій і робити їх державними вихідними – питання дискусійне. Перед розглядом парламентом воно мають широко обговорюватися в суспільстві. Так пропозиціонер прокоментував торішню ініціативу Президента Зеленського зробити ісламські свята Ураза-байрам та Курбан-байрам, іудейські Песах, Рош-га-Шана та Хануку, а також католицький Великдень вихідними. І додав:

«Свята в Україні мають бути національно орієнтованими і водночас сучасними і відповідати світовим трендам. Якщо всі християни країн Європи відзначають Різдво в грудні, незалежно від напрямку християнства, то нам теж треба над цим замислитись. Якщо в Європі та США вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій війні 8-го травня, а не 9-го, як було встановлено в свій час в Радянському Союзі, то і нам теж треба поступово відходити від радянських свят, від нездорових традицій і переходити на міжнародні тренди. Це буде підсилювати нашу взаємодію з цивілізованим світом. Водночас суто українські свята будуть формувати нашу самоідентичність і національну свідомість».

Павло Хазан також додав, що партія «Пропозиція» наполягає, що Україна – мультикультурна держава. І її розвиток і процвітання багато в чому залежать від взаємної поваги прав і свобод всіх національностей і релігійних конфесій.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia