Створення виконкомів районних і обласних рад вимагають інтереси громад, – Юрій Семенюк

Якщо обласні та районні ради не отримають врешті-решт права створювати виконавчі комітети, наслідки незавершеності адміністративно-територіальної реформи для громад  будуть невтішними.

Про це заявив перший заступник голови Кіровоградської обласної ради,  висуванець «Пропозиції» Юрій Семенюк в інтерв’ю виданню «З перших уст».

«Місцеве самоврядування весь час чекає, що йому повернуть управлінську функцію. Створення виконавчих комітетів вимагають  інтереси територіальних громад. І наша обласна рада не раз направляла свої пропозиції. Але влада змінювалася, й знову все залишалося по-старому», – каже Юрій Семенюк.

За його словами, сьогодні ми як ніколи близькі до того, що районні й обласні ради отримають право створювати виконавчі комітети.

«Якщо цього знову не станеться, виникне запитання: навіщо тоді було затівати адміністративно-територіальну реформу? Наслідки ж її незавершеності будуть для неї самої і місцевих територіальних громад дуже невтішними», – говорить депутат.

На його думку, ради не повинні перебирати на себе повноваження держадміністрацій, як це було зроблено попереднім складом обласної ради, а мають обирати виконавчий комітет.

«Кожен має виконувати свої функції. Апарат обласної ради  точно не повинен займатися будівництвом чи капітальним ремонтом. Що ж до фінансів, то їх використання повинне контролюватися депутатами. Взагалі намагання рад перетягнути на себе якісь додаткові повноваження, розширювати штати й тому подібне ні до чого, крім дисбалансу, не призводить, тому треба нарешті на законодавчому рівні поставити крапку. Тобто закріпити за радами право створювати свої виконавчі органи», – говорить Юрій Семенюк.

Нагадаємо, 25 жовтня 2020 року відбулись місцеві вибори, на яких громадяни обрали депутатів до облрад та новосформованих районних рад, які утворились внаслідок укрупнення районів у рамках адміністративно-територіальної реформи.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia