Страхова медицина – запобіжник і компенсатор лікарської помилки – лікар-пропозиціонер з Дніпра С. Солопов

Сергій Солопов, генеральний директор міської поліклініки №4 міста Дніпра

Генеральний директор міської поліклініки №4 міста Дніпра і активіст партії «Пропозиція» Сергій Солопов взяв участь у засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему «Право на помилку або ступінь відповідальності лікаря» в голосовому чаті Телеграм-каналу. Дискусію присвятили Дню медика, який відзначався 20 червня.

Питання лікарської помилки потребує насамперед законодавчого врегулювання, адже це поняття юридично не визначене, наголосив пропозиціонер. Він також зазначив, що лікарська помилка далеко не завжди пов’язана з діяльністю медика. Адже фахівець працює з апаратурою, аналізами, протоколами, які не завжди спрацьовують на позитивний результат, констатував лікар.

«У випадку лікарської помилки ключовим є відсутність злого умислу, що автоматично звільняє медика від кримінальної відповідальності, але може спричинити цивільну або матеріальну відповідальність. В країнах з розвинутою системою охорони здоров’я, таких як США, цей принцип закладений в основу страхування медиків. Страховка покриває завдану пацієнтові і його родичам шкоду, і таким чином вирішується проблема фінансової відповідальності медичного персоналу. В Україні ж лікарі позбавлені такої можливості. Хоча саме страхова медицина могла б стати запобіжником і компенсатором лікарської помилки. Її треба якнайшвидше впроваджувати», – висловив пропозицію Сергій Солопов.

Гендиректор дніпровської поліклініки також нагадав, що партія «Пропозиція» виступає за впровадження у ланці вторинної медичної допомоги системи співфінансування державою і муніципалітетом із правом залучення приватних інвестицій. Це могло б значно покращити матеріальний стан медичних закладів, а відтак – знизити ризик постановки неправильних діагнозів.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia