Співзасновник «Пропозиції» Олексій Каспрук ініціює припинення співпраці Чернівецької міськради з «Укрексімбанком» через напад на журналістів

Голова постійної комісії з питань гуманітарної політики, депутат Чернівецької міської ради від «Пропозиції» Олексій Каспрук вимагає звільнення Євгена Мецгера з посади керівника цієї державної установи, притягнення до відповідальності його та усіх причетних співробітників банку до нападу на журналістів та замаху на свободу слова.

За свободу слова українці виходили на Майдани, здобували її ціною життя. Це найвища цінність демократії, яку ми готові захищати та відстоювати, Свобода слова, право на інформацію захищені Конституцією, законами України і жодна людина, незалежно від рангу посади, статків, політичних та особистих переконань не має права зазіхати на ці права, засади нашої державності, заявив пропозиціонер.

На його думку, напад глави державного ′′Укрексимбанку′′ Євгена Мецгера та його співробітників на журналістів під час виконання ними професійних обов’язків – це кримінальний злочин, наступ на свободу слова. Винні у цих діях мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Реакція Президента Володимира Зеленського, як гаранта Конституції України та конституційних прав громадян, на цю ситуацію має бути миттєвою та жорсткою. Оцінку цьому злочину, вседозволеності в стінах державної установи мають дати Верховна Рада, офіс Генерального прокурора, Нацполіція, журналістська спільнота. Якщо Наглядова рада Укрексімбанку залишиться “занепокоєною”, то Уряд повинен припинити повноваження членів ради, які не стоять на захисті найвищих цінностей українського народу.

«Ініціюю прийняття Чернівецькою міською радою рішення про припинення будь-якої співпраці з публічним акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» до звільнення Євгена Мецгера з посади керівника цієї державної установи, притягнення до відповідальності його та усіх причетних співробітників банку до нападу на журналістів та замаху на свободу слова. Надто велику ціну ми заплатили на Майдані за свободу, щоб дозволити повернення в Україну часів вседозволеності, утисків та попрання демократії», – підсумував Олексій Каспрук.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia