Співфінансування медицини пацієнтами змінить їхнє ставлення до власного здоров’я – дніпровський лікар-пропозиціонер Сергій Солопов

Сергій Солопов, генеральний директор міської поліклініки №4 міста Дніпра

Генеральний директор міської поліклініки №4 міста Дніпра і активіст партії «Пропозиція» Сергій Солопов під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу, присвяченому медичній тематиці, висловив пропозицію запровадити співоплату медичних послуг пацієнтами. На його думку, це, зокрема, вирівняє дисбаланс між державною та приватною сферою.

Пропозиціонер нагадав, що про необхідність запровадження такої норми говорили ще на початку впровадження медичної реформи. І тоді навіть готувалися відповідні постанови, однак вони так і не були реалізовані.
«Запровадження співфінансування медицини пацієнтами насамперед змінить їхнє ставлення до власного здоров’я, вони почнуть більш серйозно за ним стежити, проводити профілактику. Окрім того, попри те, що де-юре в Україні медицина безкоштовна, де-факто українці платять за своє лікування двічі: офіційно, сплачуючи податки, та неофіційно, самостійно закуповуючи ліки на своє лікування чи “віддячуючи” лікарю за його послуги. Це необхідно виправляти, повністю легалізуючи оплату медичних послуг», – зазначив Сергій Солопов.  

Окрім того, правильний менеджмент в лікувальному закладі може призвести до того, що і державна медицина зможе «заробляти» гроші і на ремонти, і на закупівлю обладнання, і на створення комфортних побутових умов для пацієнтів, вважає лікар-пропозиціонер. Приміром, комунальна клініка, якою керує пан Солопов, з 2019 року змогла забезпечити зростання обсягів надходження коштів за договорами з НЦЗУ майже на 480%. Це дало змогу значно підвищити заробітну плату медикам і покращити умови лікування.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia