Складається враження, що децентралізація потрібна, щоб держава могла «залізти» громадам в «кишеню» – житомирський пропозиціонер Юрій Мойсеєв

Юрій Мойсеєв, депутат Житомирської міськради, фракція ПП “Пропозиція”

Голова постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв під час дискусії ПРОпозиціонери Клубу розповів про ключові недопрацювання реформи децентралізації.

Сьогодні в державі немає чітких правил щодо того, як мають розвиватися громади. І складається таке враження, що децентралізацію придумали от просто для того, щоб держава могла завуальовано «залізти» місцевому самоврядуванню в кишеню, обурився депутат-пропозиціонер.

«Днями Житомирський міський голова, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин був на нараді в Києві. Там говорили про опалювальний сезон 2021-2022. І знову постало питання ціни газу. Мовляв, на наступний рік для населення треба залишити 6900 гривень за тисячу кубів. І якою б не була ринкова вартість палива – різницю, будь ласка, компенсуйте за рахунок міського бюджету. Лише для населення Житомира це 84 млн гривень на рік, не враховуючи бюджетну сферу. Ми  також маємо наступного року віддати в центральний бюджет 160 мільйонів. А взамін нам кажуть, ми можемо для Житомира виділити 100 млн з державного бюджету на фонд регіонального розвитку для будівництва якогось об’єкту, що й так мало би бути! Я не знаю, як це пояснити – це децентралізація чи це шантаж якийсь?»

Для того, щоб громади могли розвиватися, необхідно розробити незмінний бюджетний кодекс, у якому чітко зафіксувати «правила гри» між державою і територіальними громадами. А також прийняти нарешті Муніципальний кодекс, який би став основою взаємин центральної та місцевої влад, заявив Юрій Мойсеєв. Саме на цьому наполягає партія «Пропозиція».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia