Сергій Сухомлин: Житомир розпочне опалювальний сезон вчасно попри протидію центральної влади

Центральна влада ігнорує всі заклики місцевого самоврядування розблокувати роботу теплокомуненерго по країні і дати змогу містам підготуватися до початку опалювального сезону.

Про це повідомив міський голова Житомира, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у ФБ.

«Уже декілька тижнів виконавчою службою арештовані рахунки нашого теплокомуненерго. Така ситуація не тільки в Житомирі, а  у понад 11-ти підприємств по Україні», – розповів Сергій Сухомлин.

Міський голова Житомира підкреслив, що арешт рахунків  відбувся з порушенням закону.

«У самому листі виконавчої служби зазначено, що не можна арештовувати рахунки, якщо проведена реструктуризація, якщо немає боргів,  що не можна списувати кредитні кошти у валюті. І цим же листом виконавці накладають арешт», – говорить Сергій Сухомлин.

Він наголосив, що це блокує підготовку до опалювального сезону.

«Зараз ми не можемо заплатити кошти за повірку лічильників, щоб відкрити котельні. Ми не можемо виплатити заробітну плату людям на підприємстві. Ми не можемо розрахуватися за ремонти, які проводить теплокомуненерго з підрядниками», – каже міський голова Житомира.

За його словами, центральна влада ігнорує усі звернення вирішити проблемну ситуацію.

«У Житомирі на нараді в ОДА з міністром регіонального розвитку  ми порушували це питання. Він обіцяв розібратися і досі жодної інформації. Директор комунального підприємства декілька разів їздив у Київ, щоб потрапити у виконавчу службу і прояснити ситуацію. Його  не пустили, сказали, що карантин. Ніяких телефонів не дають. Ті виконавці, до яких вдається додзвонитись, ніяких пояснень дати не можуть», – розповідає Сергій Сухомлин.

Сергій Сухомлин підкреслив, що Кабмін теж проігнорував розгляд цього питання.

«Ми підготували звернення до прем’єр-міністра від Асоціації міст. У четвер мало бути засідання щодо цього питання. В середу нам повідомили, що його не буде через карантин. Карантин – це звісно добре, але він ніяк не відміняє початок опалювального сезону», – говорить Сергій Сухомлин.

Міський голова Житомира наголосив, що центральна влада знаходить час для другорядних питань, а от до тих, від яких залежить тепло в оселях людей, руки у неї  не доходять.

«Верховна Рада, ігноруючи позицію місцевого самоврядування,  знаходить час прийняти закон про ігровий бізнес. І на минулому тижні зуміли проголосувати за можливість переведення хостелів у готелі. Зрозуміло, що це зроблено, щоб потім легко поставити там ігрові автомати, а щоб розблокувати роботу теплокомуненерго часу  у влади виявляється нема», – каже міський голова.

Він підкреслив, що попри встромляння палок у колеса, місто все одно вчасно розпочне опалювальний сезон.

«Звісно, це буде зробити набагато складніше. Але опалювальний сезон ми у будь-якому випадку запустимо в місті Житомир, незалежно від того арештовані у нас рахунки чи ні», – наголосив міський голова.

Нагадаємо, на З’їзді партії «Пропозиція» делегати проголосували за звернення до Президента України з вимогою розблокувати роботу теплокомуненерго по Україні.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia